Vjetnamieši sāk patiesi iecienīt Latviju! Aizturēti kārtējie nelegālie imigranti

Pievienot komentāru
Vjetnamieši sāk patiesi iecienīt Latviju! Aizturēti kārtējie nelegālie imigranti
Ilustratīvs foto: Justin Jensen/Flickr

Sestdien, 1. augustā, Viļakas pārvaldē robežsargi par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizturēja kārtējos 22 Vjetnamas pilsoņus un četrus viņu pārvadātājus – divus Latvijas un divus Krievijas pilsoņus.

Bērziņu robežapsardzības nodaļā plkst. 3.00 no rīta saistībā ar nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas pazīmēm, tika uzsākta ārkārtas situācijas masveida nelegālo imigrantu pieplūduma gadījumos realizācija, ieviešot signālu Nelegālis. Meklēšanas un pēdu dzīšanas pasākumos tika iesaistīti papildspēki no kaimiņu nodaļām, pieci dienesta suņi un robežsardzes aviācija.

Vērienīgas operācijas laikā kopumā tika aizturēti 22 Vjetnamas pilsoņi un četri viņu pārvadātāji – divi Latvijas un divi Krievijas pilsoņi.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu personu grupā uzsākts kriminālprocess un tiek veiktas tālākās procesuālās darbības.

Iepriekš tik liela nelegālo imigrantu grupa tika aizturēta pavisam nesen – 22. jūlijā, kad Viļakas, Daugavpils un Ludzas pārvaldēs vienas diennakts laikā tika aizturēti 23 nelegālie imigranti (16 vjetnamieši un septiņi afgāņi) un septiņi to pārvadātāji.

Kopā šogad jau aizturēti 239 nelegālie imigranti (no tiem 165 bija no Vjetnamas, 20 – no Afganistānas, 13 – no Krievijas, seši – no Irākas, pieci – no Sīrijas u.c.) un 52 viņu pārvadātāji (no tiem 22 no Latvijas, 22 no Krievijas, trīs no Igaunijas, viens no Kirgizstānas, trīs no Polijas un viens Tadžikistānas.