Vismaz 226 bērni šogad cietuši no zādzībām un seksuālās vardarbības

1 komentārs
Vismaz 226 bērni šogad cietuši no zādzībām un seksuālās vardarbības
FOTO: Flickr

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra apkopotā informācija liecina, ka šā gada pirmajā pusgadā no noziedzīgiem nodarījumiem valstī kopumā cietuši 226 bērni, kas ir par 37 mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

2015. gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu nedaudz samazinājies noziedzīgos nodarījumos cietušo nepilngadīgo personu skaits. Šogad par trešdaļu mazinājies no fiziskas un seksuālas vardarbības cietušo bērnu skaits, taču pirmajā pusgadā nepilngadīgie biežāk kļuvuši par zagļu un laupītāju upuriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt nepilngadīgo pastrādāto noziegumu skaits būtiski mazinājies, kaut arī jauniešu skaits, kuri pastrādājuši noziegumus, nedaudz audzis.

Visbiežāk jeb 26% gadījumu bērni cietuši no mantiskiem nodarījumiem, bet 23% gadījumu kļuvuši par seksuālās vardarbības upuriem. Kā pozitīvu tendenci jāatzīmē, ka par divām trešdaļām samazinājies to gadījumu skaits, kad bērni tikuši pavesti netiklībā – šā gada pirmajos sešos mēnešos tas noticis deviņas reizes. Par vienu trešdaļu samazinājies to bērnu skaits, kuri cietuši no cietsirdības un vardarbības, – pērn 59 gadījumi, bet šogad 40.

Šā gada sešos mēnešos visbiežāk bērni par upuriem kļuvuši uz ielas, dzīvesvietā vai mācību iestādē. Aplūkojot statistiku, var secināt, ka, palielinoties bērnu vecumam (11–17 gadu), pieaug risks kļūt par mantiska nozieguma, nozieguma pret veselību vai tikumību un dzimumneaizskaramību upuri. Savukārt bērni vecumā līdz 11 gadiem pārsvarā cietuši no cietsirdības un vardarbības.

Apkopojot datus par nepilngadīgo pastrādātajiem noziegumiem, var secināt, ka šā gada sešos mēnešos nepilngadīgas personas pastrādājušas par 179 noziegumiem mazāk nekā pērn. Iekšlietu ministrijas Informācijas centra apkopotā informācija liecina, ka kopumā šogad nepilngadīgas personas pastrādājušas 434 noziedzīgus nodarījumus. Taču, kaut arī noziedzīgo nodarījumu skaits būtiski mazinājies, nedaudz audzis to nepilngadīgo personu skaits, kuri izdarījuši noziegumus – kopumā tās ir 428 nepilngadīgas personas, kas ir par 11 vairāk nekā pērn. Tas saistīts ar nepilngadīgo atkārtoti izdarītu noziedzīgu nodarījumu skaita samazināšanos.

Šā gada pirmajā pusgadā konstatēti 14 nepilngadīgo izdarīti kriminālpārkāpumi, 221 mazāk smags nodarījums, 182 smagi noziegumi un 22 sevišķi smagi nodarījumi.

No nepilngadīgo izdarītajiem noziegumiem 84% bijuši mantiskie noziegumi – visbiežāk zādzības. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu nepilngadīgo pastrādāto zādzību, krāpšanu vai piesavināšanās gadījumu skaits samazinājies par 70 gadījumiem – no 199 pērn uz 129 šogad.

TOP komentāri

  • Ralfs Ronis
    0 0 0

    Ralfs Ronis

    Liekas , ka LV atkal izcelusies pasaule - Pedofilu valstina Nr . 1

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl