Visā Latvijā siro malumednieki

Komentāri

Latvijā bojā iet dzīvnieki, kurus nogalināt šobrīd nedrīkst. Raidījuma Degpunktā veidotāji bieži saņem ziņas par notvertiem likumpārkāpējiem, taču patiesais malumednieku skaits un līdz ar to viņu nonāvēto dzīvnieku skaits varētu būt krietni lielāks par zināmo.

Šonedēļ divi piedzērušies malumednieki pieķerti Sausnējas pagastā. Viens no viņiem sēdējis pie automobiļa stūres, otrs darbojies ar pusautomātisku karabīni, kas aprīkota ar medību lukturi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Tukuma pusē, Jaunsātu pagastā, grāvmalā atrasti aļņa govs iekšējie orgāni ar diviem nedzimušiem aļņu embrijiem. Saistībā ar notikušo aizturēts kāds vīrietis, kurš busiņā vedis aļņa gaļu, un jau tiek turēts aizdomās par malu medībām citā kriminālprocesā.

Neraugoties uz to, ka aļņus patlaban medīt nedrīkst, vairākus simtus kilogramu smagie dzīvnieki aizvien ir negodprātīgu mednieku iekārotākie upuri. Cilvēkiem šķiet, ka nomaļa mežā viņus neviens nepieķers.

”Trīs personas organizēja medības ar dzinējiem. Medīja visu, kas nāca,” stāsta Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, atklājot, ka tā tika nogalināta grūsna aļņu govs. Sods par šādu nomedītu alni ir bargs. Trijotnei tas izmaksās vairāk nekā 6000 eiro un varbūt pat divus gadus cietumā. Taču ne jau vienmēr vainīgos noķer.

Pērn fiksētas aptuveni 40 nelikumīgas medības un dabai nodarīti 120 000 eiro zaudējumi. Taču patiesā aina varētu būt krietni skarbāka.

Malumednieki ir dažādi – vieni darbojas bez atļaujām un reģistrētiem ieročiem. Citiem tas viss ir, viņi vienkārši pārkāpj aizliegumus. Aprīkojums viņiem ļoti dažāds. Atbilstoši iespējām – kādam tikai cilpas vai bise, kādam citam automašīnas, prožektori un nakts redzamības vai termālie tēmekļi.

Visbiežāk par malumednieku izdarībām ziņo godīgie mednieki, kuriem ir vairāk iespēju noziedzniekus un viņu darbības pamanīt! Jo pēc tam, kad medības jau notikušas, rīkoties visbiežāk ir par vēlu – pēdas pazūd ātri un vizītkartes mežā ļaundari neatstāj.

Degpunktā aicina visus, kuru rīcībā ir informācija par nelikumīgām medībām, par to informēt policiju, lai dažu entuziastu, asu izjūtu cienītāju vai vieglas peļņas tīkotāju rīcībai darītu galu!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl