Visā Latvijā siro malumednieki

Komentāri

Latvijā bojā iet dzīvnieki, kurus nogalināt šobrīd nedrīkst. Raidījuma Degpunktā veidotāji bieži saņem ziņas par notvertiem likumpārkāpējiem, taču patiesais malumednieku skaits un līdz ar to viņu nonāvēto dzīvnieku skaits varētu būt krietni lielāks par zināmo.

Šonedēļ divi piedzērušies malumednieki pieķerti Sausnējas pagastā. Viens no viņiem sēdējis pie automobiļa stūres, otrs darbojies ar pusautomātisku karabīni, kas aprīkota ar medību lukturi.

Savukārt Tukuma pusē, Jaunsātu pagastā, grāvmalā atrasti aļņa govs iekšējie orgāni ar diviem nedzimušiem aļņu embrijiem. Saistībā ar notikušo aizturēts kāds vīrietis, kurš busiņā vedis aļņa gaļu, un jau tiek turēts aizdomās par malu medībām citā kriminālprocesā.

Neraugoties uz to, ka aļņus patlaban medīt nedrīkst, vairākus simtus kilogramu smagie dzīvnieki aizvien ir negodprātīgu mednieku iekārotākie upuri. Cilvēkiem šķiet, ka nomaļa mežā viņus neviens nepieķers.

”Trīs personas organizēja medības ar dzinējiem. Medīja visu, kas nāca,” stāsta Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, atklājot, ka tā tika nogalināta grūsna aļņu govs. Sods par šādu nomedītu alni ir bargs. Trijotnei tas izmaksās vairāk nekā 6000 eiro un varbūt pat divus gadus cietumā. Taču ne jau vienmēr vainīgos noķer.

Pērn fiksētas aptuveni 40 nelikumīgas medības un dabai nodarīti 120 000 eiro zaudējumi. Taču patiesā aina varētu būt krietni skarbāka.

Malumednieki ir dažādi – vieni darbojas bez atļaujām un reģistrētiem ieročiem. Citiem tas viss ir, viņi vienkārši pārkāpj aizliegumus. Aprīkojums viņiem ļoti dažāds. Atbilstoši iespējām – kādam tikai cilpas vai bise, kādam citam automašīnas, prožektori un nakts redzamības vai termālie tēmekļi.

Visbiežāk par malumednieku izdarībām ziņo godīgie mednieki, kuriem ir vairāk iespēju noziedzniekus un viņu darbības pamanīt! Jo pēc tam, kad medības jau notikušas, rīkoties visbiežāk ir par vēlu – pēdas pazūd ātri un vizītkartes mežā ļaundari neatstāj.

Degpunktā aicina visus, kuru rīcībā ir informācija par nelikumīgām medībām, par to informēt policiju, lai dažu entuziastu, asu izjūtu cienītāju vai vieglas peļņas tīkotāju rīcībai darītu galu!

Lasi vēl