Vīrietis alkohola dēļ izdomā “pasaciņu” par telefona zādzību. Tā nebija laba doma…

0 Komentāru
Vīrietis alkohola dēļ izdomā “pasaciņu” par telefona zādzību. Tā nebija laba doma…
Foto: Flickr / Victor

Par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu Valsts policija aizturējusi kādu gados jaunu vīrieti.

Pagājušā gada nogalē Valsts policijā vērsās kāds jauns vīrietis, kurš apgalvoja, ka ir aplaupīts. Viņš stāstīja, ka Iļģuciemā uz ielas pie viņa pienākuši divi nepazīstami vīrieši un nolaupījuši mobilo telefonu un maku ar naudu.

Valsts policija uzsāka kriminālprocesu par laupīšanu. Izmeklēšanas laikā likumsargi pamanīja vairākas pretrunas. Policistiem radās pamatotas aizdomas, ka vīrietis šo stāstu ir izdomājis.

Pirmdien, 13. jūnijā, Rīgas reģiona kriminālpolicisti sadarbībā ar Rīgas Kurzemes iecirkņa kriminālpolicistiem aizturēja 1983. gadā dzimušo vīrieti viņa dzīvesvietā. Aizturētais atzina, ka iepriekš tik tiešām sniedzis nepatiesu liecību. Viņš pastāstīja, ka savu mobilo telefonu esot pārdevis lombardā, bet naudu iztērējis alkoholiskajos dzērienos. Ņemot vērā, ka viņam bijis kauns par notikušo izstāstīt ģimenei, viņš izdomājis stāstu par laupīšanu.

Šobrīd kriminālprocess par laupīšanu ir izbeigts, taču 1983. gadā dzimušajam vīrietim nāksies atbildēt par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu. Par šādu likumpārkāpumu Krimināllikumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Atgādinām, ka šādu neesošu noziegumu izmeklēšana tērē policijas resursus un paildzina reālu noziedznieku notveršanu.

0 Komentāru