Vīrietim, kurš vainots mazuļa nāvē, Ventspils tiesa piespriež 12 gadus cietumā

2 komentāri
Vīrietim, kurš vainots mazuļa nāvē, Ventspils tiesa piespriež 12 gadus cietumā
Ilustratīvs foto: LETA

Par smagu miesas bojājumu nodarīšanu vienu gadu un trīs mēnešus vecam bērnam, kā rezultātā mazulis no gūtajām traumām vēlāk slimnīcā nomira, Ventspils tiesa pirmdien, 12. septembrī, apsūdzētajam piespriedusi cietumsodu – 12 gadus un deviņus mēnešus, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija.

1982. gadā dzimušais vīrietis ir atzīts par vainīgu abās viņam izvirzītajās apsūdzībās – gan par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei, gan par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo.

Apsūdzētais ne izmeklēšanas gaitā, ne arī pēc tam savu vainu neatzina.

Jau ziņots, ka uz apsūdzēto sola bija sēdies kāds 1982. gadā dzimis bērna vecāku paziņa, kam vecāki bija uzticējuši bērna pieskatīšanu.

Sita, grūda, koda, kamēr bērns nomira

Vīrietim šāds sods piemērots, jo apmēram mēnesi – laikā no 2015. gada 27. septembra līdz 2015. gada 27. oktobrim  – apsūdzētais vīrietis, kopā ar mazuli uzturoties kādā dzīvoklī Ventspilī, ilgstoši nodarīja viņam psihiskas un fiziskas ciešanas.

Bērna pieskatītājs pret mazuli izmantoja nepieņemamas audzināšanas metodes, kā arī bērnu fiziski ietekmēja sitot, grūžot un iekožot, tādējādi nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus.

Taču pagājušā gada 27. oktobrī apsūdzētā persona, dusmu vadīta, agresīvi vērsās pret mazuli, pielietojot pret bērnu fizisku spēku, un nodarīja puisēnam smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai, – trulas galvas traumas ar asinsizplūdumiem zem smadzeņu apvalkiem.

Minētie miesas bojājumi bija tiešā cēloniskā sakarībā ar bērna nāves iestāšanos 2015. gada 30. oktobrī, liecina lēmums par kriminālprocesa nodošanu tiesai.

Save

2 komentāri