Vīrieši, uzdodoties par Rīgas satiksme darbiniekiem, apkrāpj autovadītājus

Komentāri
Vīrieši, uzdodoties par Rīgas satiksme darbiniekiem, apkrāpj autovadītājus
FOTO: LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija bija saņēmusi iesniegumu no SIA Rīgas satiksme par iespējamu krāpšanu saistībā ar uzņēmuma autostāvvietu apmaksas automātiem.

Policisti atklāja, ka stāvvietas apmaksas automātos ir ielikti polietilēna maisiņi, tādējādi neļaujot iemestajām monētām iekrist kasē.

Cietušie, vēloties samaksāt par stāvvietu, automātā metuši monētas, taču pretī nav saņēmuši stāvēšanas atļauju.

Paredzot iedzīvotāju vēlmi noskaidrot un atrisināt situāciju, ļaundari pie konkrētā apmaksas automāta bija pievienojuši zīmīti, kurā norādīts tālruņa numurs, uz kuru jāzvana gadījumā, ja tas nedarbojas.

Pēc zvanu saņemšanas krāpnieki, uzdodoties par Rīgas satiksmes tehniskās apkopes darbiniekiem, cietušajiem atļāva novietot automašīnu konkrētajā stāvvietā, pārliecinot, ka par to netiks sodīti. Vēlāk krāpnieki no apmaksas automāta izķeksēja tur iemesto naudu.

Aizvakar, 20. aprīlī, Kriminālpolicijas darbinieki nozieguma izdarīšanas brīdī Rīgā, Hanzas ielā, aizturēja 1983. gadā dzimušu vīrieti un 1966. gadā dzimušu sievieti.

Policisti konstatēja, ka aizturētais vīrietis tikai iepriekšējā dienā, 19. aprīlī, bija atbrīvots no ieslodzījuma vietas, kurā bija izcietis sodu par mantiska rakstura noziegumiem.

Policijas rīcībā ir informācija par divām šāda veida krāpšanas epizodēm, taču tiek skaidrotas arī citas cietušās personas. Tāpat tiek skaidroti radītie zaudējumi.

Šobrīd ir uzsākts kriminālprocess par krāpšanu nelielā apmērā, taču pēc zaudējumu noskaidrošanas, tiks lemts par Kriminālprocesa pārkvalifikāciju. Pašreiz turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Lasi vēl