Vilcienu iepirkuma lietā apsūdzētie vainu neatzīst. Cik ilgi vēl brauksim ar “padomju mantojumu”?

Komentāri

Kas vainīgs pie tā, ka nu jau gandrīz piecus gadus gaidītie modernie pasažieru vilcieni tā arī nav sagaidīti? Atbildi uz šo jautājumu nu jau meklē pat tiesā. Šodien bija jāsākas procesam, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēti četri bijušie valsts uzņēmuma Pasažieru vilciens valdes locekļi. Lietu gan nācās atlikt, jo, kā jau bieži gadās, viens no apsūdzētajiem pēdējā brīdī pamanījās saslimt.

Prokuratūra bijušajiem Pasažieru vilciena valdes locekļiem pārmet, ka viņi pirms četriem gadiem ar Spānijas uzņēmumu, kad noslēdza līgumu par dīzeļvilcienu modernizāciju, kas it kā pārkāpis iepirkumu procedūru. Tas lika administratīvajai tiesai šo līgumu atzīt par spēkā neesošu, bet tas Latvijas valstij izmaksāja 170 miljonus eiro neiegūtā Eiropas Kohēzijas fonda finansējumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ļaunprātība ir konstatējama tajā apstāklī, ka PV valde tika vairākkārtīgi norādīts, ka nedrīkst pieļaut sākotnējā līguma grozījumus, kas tika ignorēts. Šie norādījumi tika doti gan no MK, gan no Satiksmes ministrijas puses, tāpat bija norādījumi no EK puses, tas tika ignorēts un līgums tika noslēgts faktiski bez iepirkuma procedūras veikšanas,” norāda prokurors Mairis Mackēvičs.

Foto

Tādēļ tagad Nils Freivalds, Mārtiņš Jirgens, Edmunds Kancēvičs un Jānis Pētersons ir apsūdzēti dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Viņiem draud līdz četriem gadiem cietumā. Apsūdzētie tiesu šodien pārliecināja aizliegt filmēt procesa norisi. Arī pēc sēdes viņi ar medijiem nerunāja. Savukārt aizstāvis tikai apstiprināja, ka vainu bijušās amatpersonas neatzīst.

Tiesas process šodien īsti sākties nevarēja, jo uz to nebija atnācis apsūdzētais Jirgens, kurš piektdienas pēcpusdienā it kā pēkšņi sasirdzis ar gripu. Nākamā sēde gaidāma tikai maija vidū. Jāatgādina, ka ar šo skandālu nedienas ap modernu pasažieru vilcienu iepirkšanu tikai sākās. Pēc tam izsludinātais atkārtotais konkurss beidzās bez rezultāta, un jauni vilcieni nav iepirkti joprojām. Šobrīd tiek rīkots kārtējais iepirkums, kurā ieplānots tērēt līdz pat 200 miljoniem eiro. Pasažieru vilciens sola, ka līgums par to varētu tikt noslēgts vasaras vidū.

Video

Lasi vēl