Komentāri

Kas vainīgs pie tā, ka nu jau gandrīz piecus gadus gaidītie modernie pasažieru vilcieni tā arī nav sagaidīti? Atbildi uz šo jautājumu nu jau meklē pat tiesā. Šodien bija jāsākas procesam, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēti četri bijušie valsts uzņēmuma Pasažieru vilciens valdes locekļi. Lietu gan nācās atlikt, jo, kā jau bieži gadās, viens no apsūdzētajiem pēdējā brīdī pamanījās saslimt.

Prokuratūra bijušajiem Pasažieru vilciena valdes locekļiem pārmet, ka viņi pirms četriem gadiem ar Spānijas uzņēmumu, kad noslēdza līgumu par dīzeļvilcienu modernizāciju, kas it kā pārkāpis iepirkumu procedūru. Tas lika administratīvajai tiesai šo līgumu atzīt par spēkā neesošu, bet tas Latvijas valstij izmaksāja 170 miljonus eiro neiegūtā Eiropas Kohēzijas fonda finansējumā.

“Ļaunprātība ir konstatējama tajā apstāklī, ka PV valde tika vairākkārtīgi norādīts, ka nedrīkst pieļaut sākotnējā līguma grozījumus, kas tika ignorēts. Šie norādījumi tika doti gan no MK, gan no Satiksmes ministrijas puses, tāpat bija norādījumi no EK puses, tas tika ignorēts un līgums tika noslēgts faktiski bez iepirkuma procedūras veikšanas,” norāda prokurors Mairis Mackēvičs.

Foto

Tādēļ tagad Nils Freivalds, Mārtiņš Jirgens, Edmunds Kancēvičs un Jānis Pētersons ir apsūdzēti dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Viņiem draud līdz četriem gadiem cietumā. Apsūdzētie tiesu šodien pārliecināja aizliegt filmēt procesa norisi. Arī pēc sēdes viņi ar medijiem nerunāja. Savukārt aizstāvis tikai apstiprināja, ka vainu bijušās amatpersonas neatzīst.

Tiesas process šodien īsti sākties nevarēja, jo uz to nebija atnācis apsūdzētais Jirgens, kurš piektdienas pēcpusdienā it kā pēkšņi sasirdzis ar gripu. Nākamā sēde gaidāma tikai maija vidū. Jāatgādina, ka ar šo skandālu nedienas ap modernu pasažieru vilcienu iepirkšanu tikai sākās. Pēc tam izsludinātais atkārtotais konkurss beidzās bez rezultāta, un jauni vilcieni nav iepirkti joprojām. Šobrīd tiek rīkots kārtējais iepirkums, kurā ieplānots tērēt līdz pat 200 miljoniem eiro. Pasažieru vilciens sola, ka līgums par to varētu tikt noslēgts vasaras vidū.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl