Vilciens gaišā dienas laikā notriec 60 gadus vecu kundzi ar kustību traucējumiem

Pievienot komentāru
Vilciens gaišā dienas laikā notriec 60 gadus vecu kundzi ar kustību traucējumiem

Mārupē, Ventas ielas galā, no Jelgavas braucošs vilciens otrdien, 12. jūlijā, gaišā dienas laikā notriecis 60 gadus vecu kundzi, kura negadījuma vietā gāja bojā. Sievietei bijuši kustības traucējumi, tāpēc viņa pār nesakārtoto pāreju pārvietojusies ļoti lēni.

Savukārt vieta, kur sieviete gājusi bojā, ir arī daudzu citu vietējo “iecienīta” – tur pāri dzelzceļa sliedēm mēģina tikt ne viens vien. Apkārtnes iedzīvotāji stāsta, ka situācija ir kritiska – cilvēki “uz savu galvu” skrien pāri sliedēm, – cits ar velosipēdu, cits ar ratiem, cits vispār – četrrāpus…

Latvijas dzelzceļa darbinieki konkrēto vietu esot pētījuši, taču šobrīd nav nekāda plāna minētajā vietā ierīkot oficiālu pāreju, jo vispirms jāsagaida iniciatīva no Mārupes pašvaldības, – vai tiešām šeit nepieciešama infrastruktūras sakārtošana, stāstīja Latvijas dzelzceļa pārstāvis Māris Ozols.

Mārupes domes preses sekretāre Ilze Žunde savukārt akcentē, – dzelzceļš savulaik neesot ļāvis sliežu ceļu tuvumā būvēt ietves, tāpēc arī pāreja kā ietvju turpinājums nav uzcelta, turklāt iedzīvotāji paši pirms kāda laika publiskajā apspriedē noraidījuši Mārupes domes izstrādātu detālplānojumu, kurā bija paredzēta civilizēta gājēju ceļa izbūve pāri sliedēm. Dīvaini gan ir tas, ka līdz darba dienas beigām pašvaldības dome nespēja raidījumam Degpunktā uzrādīt dokumentu, kurā cilvēki būtu lēmuši “pret” pārejas izbūvi.

Tagad ir tikai viens risinājums, lai atkal šo jautājumu aktualizētu – nepieciešama iedzīvotāju iniciatīva – proti, vēstule ar parakstiem, ka pāreja šajā vietā tomēr nepieciešama.

Foto

Video