Komentāri
Viens no lielākajiem Latvijas zemes īpašniekiem aizturēts par vērienīgu naudas izkrāpšanu
Mežs. (Foto: LETA)

Par noziedzīgām darbībām saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda naudas līdzekļu izkrāpšanu un ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas aizdomās turētais ir viens no lielākajiem mežu zemes īpašniekiem Latvijā Modris Fokerots, rīcībā esošā informācija.

Fokerots apliecināja, ka viņš iesaistīts tiesvedībā saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda naudas līdzekļu izkrāpšanu un ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, par ko šodien informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID). Viņš apsūdzībai nepiekrīt un uzskata, ka neko nav pārkāpis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Esmu nomaksājis visu, kas pienākas, un nav neviena likuma panta, ko es būtu pārkāpis, bet problēma ir VID darbinieku visatļautībā un iznīcinošajā attieksmē pret biznesu. Par to liecina fakts, ka manas grāmatvedes klātbūtnē VID vadošais darbinieks pasaka acīs – neliksim mieru, jo no jums ir ko paņemt,” teica Fokerots.

Viņš norādīja, ka nesaskata neko noziedzīgu savā līdzšinējā saimnieciskajā darbībā, jo “visas meliorācijas būves un infrastruktūra ir sakārtotas pēc visiem attiecīgajiem ES standartiem”.

Fokerots ir viens no lielākajiem zemes īpašniekiem Latvijā. Viņa ģimenes īpašumā ir vairāk nekā 6000 hektāru meža un lauksaimniecības zemes.

VID Finanšu policijas pārvalde 2015. gada 9. februārī Saldus rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja kriminālprocesu par divu fizisku personu veiktajām noziedzīgajām darbībām saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda naudas līdzekļu izkrāpšanu un ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Krāpniecības rezultātā valsts budžetam esot nodarīti kopējie zaudējumi nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 48 733,88 eiro apmērā, bet Lauku atbalsta dienestam nodarīti zaudējumi 179 209,27 eiro apmērā.

VID atzīmē, ka viena persona, pret kuru ir lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, ir kāds no lielākajiem zemes īpašniekiem Latvijā.

Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka viena fiziska persona, būdama PVN maksātāja, 2010. gadā, izmantojot apzināti radītas fiktīvas darījumu ķēdes mehānismu, īstenoja šķietamu meliorācijas darbu veikšanu. Šī persona krāpnieciskajā shēmā iesaistīja citas fiktīvas juridiskas personas ar paša ģimeni saistītos nekustamajos īpašumos, norāda VID.

Noziedzīgo darbību rezultātā iegūtie finanšu līdzekļi, visticamāk, tikuši izmantoti samaksai nelegāli nodarbinātām, izmeklēšanas laikā nenoskaidrotām personām, kā arī samaksai par tehniku un palīgmateriāliem.

Šis ir jau otrais kriminālprocess, kurš tika izmeklēts VID Finanšu policijas pārvaldē saistībā ar viena un tā paša uzņēmuma, kas pamatā nodrošināja shēmas darbību, veiktajām noziedzīgajām darbībām. 2012. gada 27. augustā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai tika nosūtīts kriminālprocess par līdzīga veida noziegumiem. Pašlaik minētais kriminālprocess atrodas iztiesāšanas stadijā Saldus rajona tiesā un galīgais lēmums tajā vēl nav pieņemts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl