Komentāri

Ceturtdien Iecavas novadā uz Bauskas šosejas automašīnas “Opel” vadītājs notrieca 68 gadus vecu vīrieti, kurš šķērsoja ceļu tuvu braucošas automašīnas priekšā. Spēkrata šoferis – 37 gadus vecs vīrietis – nepaspēja noreaģēt un notika sadursme. Gājējs notikuma vietā mira, nesagaidot mediķus. Vēl viens ne mazāk traģisks negadījums noticis Rīgā – Iļģuciemā, Tvaikoņu ielā, kur bojā gājusi 50 gadus veca sieviete.

Ceturtdienas vakarā ap pulksten 18.00, kad ārā jau iestājusies akla tumsa, kāda sieviete Iļģuciemā Tvaikoņu un Daugavgrīvas ielu krustojumā pa gājēju pāreju šķērsoja ielu.

Strauji braucošo auto šoferi pēdējā brīdī pamanījuši sievietes stāvu, kad bijis jau par vēlu. Automašīnas “Peugeot” vadītājs – 40 gadus vecs vīrietis – notriecis kundzi, bet spēkratam aizmugurē ietriecies vēl kāds auto. Kura sadursme notika vispirms, šobrīd nav skaidrs, un to noteiks policijas izmeklēšana. Pie mājām, kur dzīvoja nu jau bojā gājusī sieviete, satiekam viņas paziņu.

“Vakar jā, notrieca mana kaimiņa un mana drauga, drauga sievu. Nesatikāt viņu šodien? Nē, viņš lūdza nezvanīt un netraucēt – cilvēks ir šokā, protams,” stāsta bojā gājušās sievietes kaimiņš Valērijs.

Viņš saka, – vienas vienīgas nelaimes uz šīs pārejas. Mašīnas bieži te liek pa mēmajiem, lai nenotriektu cilvēkus. Tas bijis laika jautājums, kad bīstamā pāreja paņems cilvēka dzīvību.

“Jāuzliek taču brīdinājums – zīme “trīsdesmit”, citādi tur vispār nav nekāda ierobežojuma. Nekādu brīdinājumu – nekā. Kaut vai sākumam. Mediķi laikam uz vietas vēl centās kaut kā līdzēt? Jā, es no šejienes redzēju, ka mediķi stāv, cilvēki skraida riņķī, bet tad visi sakāpa un aizbrauca kopā ar to cilvēku, ko notrieca,” stāsta vīrietis.

Arī citi iedzīvotāji ir satriekti par kaimiņienes pēkšņo bojāeju. Vienmēr ar bailēm gājusi pāri šai pārejai, jo mašīnas vienkārši cilvēkus nelaiž un bieži nākas riskēt.

Iedzīvotāji saka, – ar cilvēkiem rēķināsies tikai tad, kad šeit tiks uzstādīts luksofors. Ir skaidrs, ka tas mazliet bremzēs satiksmi, taču svarīgākas tomēr ir cilvēku dzīvības.

Foto

Video

Lasi vēl