VIDEO: traģiska svētdiena Pļavniekos – sieva izglābj vīru no sadegšanas

Komentāri

Rīgā, Rudens ielā, svētdienas vakarā izcēlies ugunsgrēks. Lai arī dedzis tikai dīvāns, jezga bijusi liela un kāda sieviete pat izglābusi sava vīra dzīvību, pati par mata tiesu paglābjoties no nosmakšanas.

Vakar īsi pirms septiņiem vakarā Rudens ielas 7. nama iedzīvotāji Pļavniekos izsaukuši ugunsdzēsējus, jo kāpnēs sajutuši deguma smaku. Glābēji atbraukuši, kad ugunsgrēks jau bijis gandrīz apdzēsts. No dzīvokļa izvilkts aptuveni 60 gadus vecs vīrietis un viņa vienaudze – sieviete vārdā Tatjana, kura centusies dzēst liesmas. Tieši Tatjanu šodien sastopam mājās – viņa nekautrējas pastāstīt, kā glābusi vīra dzīvību un gandrīz pati aizgājusi bojā.

“Viņš parasti sēž uz maliņas, skatās televizoru un kaut ko tādu, nu un laikam nometa izsmēķi, nenodzēsa, aizmeta garām. Tad arī aizdegās, un viņš sāka kliegt: “Taņa, Taņa – es degu!” Es pielēcu kājās un centos pēc iespējas ātrāk rīkoties. Liesmas jau pamatīgas, balkons bija vaļā, bija stiprs vējš un tik lielas liesmas. Es paņēmu spaini, lai to visu aplietu ar ūdeni,” stāsta sieviete.

Tatjana stāsta, ka viņas vīrs Sergejs ir invalīds un atzīst, ka aiz gara laika reizēm lieto alkoholu un arī vakardienas vakars nebija izņēmums. Diemžēl ārstu prognozes šobrīd nav iepriecinošas. Sergejam priekšā gara rehabilitācija, bet sievu apdegumu centrā pie vīra šobrīd pat nelaiž.

Foto

“Tagad viņš guļ slimnīcā, reanimācijā, jo viņam ir plaši apdegumi. Es gribēju šodien braukt, aizvest viņam kaut ko padzerties, bet meita man zvana un saka, ka viņš guļ reanimācijā un mani tur nemaz neielaidīšot. Nevajagot viņam ne dzert, ne ko citu – viņš guļ komā,” stāsta sieviete.

Kaimiņi saka – labi, ka bija svētdienas vakars un teju vai visos dzīvokļos kāds bija. Tāpēc arī laikus tika reaģēts. Vēlā nakts stundā situācija būtu daudz nopietnāka.

Arī citiem kaimiņiem īpašu pretenziju pret Tatjanas vīra nodarīto skādi neesot. Skaidrs, ka zemākajos stāvos tagad no griestiem pilēs ūdens, bet tās ir īslaicīgas, sīkas neērtības. Un remonts tāpat esot bijis plānā. Finansiālie zaudējumi šajā situācijā tiešām ir mazākais, par ko jāuztraucas. Tatjanai jācer, ka vīram izdosies atlabt, lai viņš pats personīgi var pateikt paldies sievai par dzīvības glābšanu.

Video

Lasi vēl