VIDEO: pie “točkas” žurnālistus sagaida šie bravūrīgie vīri. Kas viņi tādi ir?

Pievienot komentāru
VIDEO: pie “točkas” žurnālistus sagaida šie bravūrīgie vīri. Kas viņi tādi ir?
Foto: Ekrānuzņēmums

Ogres iedzīvotājus ir satraukuši cilvēki, kuri, iestājoties aukstajam laikam, savas kopā sanākšanas vietas ir nomainījuši pret namu kāpņutelpām. Lieki piebilst, ka šajās reizēs tiek lietots arī alkohols un traucēta mājinieku dzīve. Un visus šos iepriekš minētos apstākļus pastiprina, ja šādā kāpņutelpā tiek tirgots nelegālais alkohols.

Vairāki iedzīvotāji ziņojuši par nelegālā alkohola tirdzniecības vietu kādā dzīvoklī Ogrē, Mālkalnes prospektā. “Točka” darbojoties ar pilnu jaudu, savukārt likumsargi, pēc cilvēku domām, pieverot acis, iespējams, pat piesedzot šo rūpalu. Mēs devāmies uz norādīto adresi un pie ieejas kāpņu telpā satikām vairākus vīriešus, kuri acīmredzot nav šīs mājas iedzīvotāji.

Kāpņu telpā absolūts klusums, norādītā dzīvokļa durvis mums neviens neatver, lai gan dzirdams, ka dzīvoklī kāds tomēr atrodas. Ogres policija apstiprina, ka par šo nelegālā alkohola tirdzniecības vietu viņi zina. Kā var noprast, andelmaņi jau iepriekš ir sodīti, taču tirdzniecība nav beigusies. Tas iezīmē lielu problēmu cīņā ar grādīgās dziras pārdevējiem – tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām, kurā policistiem ne vienmēr ir tāda vara un iespējas, lai bodītes aizvērtu uz visiem laikiem.

Bijuši pat gadījumi, kad alkoholiķi ar lielāko prieku solījuši sniegt liecības par slepkavībām, zādzībām vai citiem pudeles brāļu paveiktiem noziegumiem, bet pateikt, kur pirkuši spirtu – kategoriski atteikušies. Nav liecību, kaimiņi bailēs no atriebības negrib parakstīt papīrus – nav arī pierādījumu, grūtāk vaininiekus saukt pie atbildības.

Alkohola tirgoņi labi zina, cik litri spirta ir liels apjoms pēc likuma, tāpēc produkciju savās mājās tur ne vairāk kā 10 litrus. Pensionāres parasti skaidro, ka sīvo dziru krāj savām bērēm un reizēm mēdz pat apraudāties, lūdzot policistus apžēloties, taču pēc mēneša tirgo spirtu atkal, ar vēl lielāku vērienu, jo administratīvā soda maksāšanai taču vajag naudu. Un klienti klusē kā partizāni – “točkas” ir viņu svētnīcas.

Foto

Video

Lasi vēl