VIDEO: Kaimiņi mājas ugunsgrēkā vaino “nepieskaitāmu” pensionāri

1 komentārs
VIDEO: Kaimiņi mājas ugunsgrēkā vaino “nepieskaitāmu” pensionāri
Foto: F64

Naktī uz piektdienu ap pusnakti Jelgavā, Katoļu ielā daudzdzīvokļu mājā izcēlies ugunsgrēks, kurā no ēkas evakuēti 40 cilvēki. Vienu sievieti glābēji nešus iznesa no dūmu biezokņa.

Piecstāvu mājas otrā stāva dzīvoklī piektdien desmit minūtes pēc pusnakts izcēlās ugunsgrēks. Liesmas pamanīja kāds pārītis – jaunieši vienkārši gājuši garām. Viņi arī izsauca glābējus. No dūmiem ugunsdzēsēji izvilkuši 78 gadus vecu kundzi – dzīvokļa saimnieci. Viņu aizvedusi ātrā palīdzība.

Mājas iedzīvotāji domā, ka aizdegšanās notikusi pašas sirmās kundzes vainas dēļ. Diez vai noticis elektrības īssavienojums, jo redzams, ka rozete tikai nedaudz sakususi. Liesmas izcēlušās stūrī starp logu un dīvānu.

Citi iedzīvotāji gan neslēpj, ka cietušajai sievietei reizēm bijušas problēmas saprātīgi domāt, tāpēc nevar izslēgt iespēju, ka viņa uguni pielaidusi tīšuprāt un aizgājusi gulēt. Jebkurā gadījumā viņa visticamāk nepaspēja nobīties tik ļoti kā piektā stāva iedzīvotāji pie kuru durvīm biezā slānī koncentrējās biezie dūmi. Oļega mamma ir invalīde – ja būtu jāevakuējas, tad tikai caur logu.

Blakus dzīvoklī savukārt mīt mamma ar diviem maziem bērniem. Arī viņi palikuši telpās – gala istabā pie loga elpojuši svaigu gaisu, jo trepēs iziet bez skābekļa maskas vairs nebija iespējams. Par laimi liesmas ātri apdzēstas.

Lai arī oficiālā degšanas platība ir tikai pieci kvadrātmetri, iedzīvotājiem šis pārdzīvojums vēl ilgi paliks atmiņā. Viņi saka paldies ugunsdzēsējiem, kuri nepilnas stundas laikā ar ārkārtas situāciju tika galā. Agris Blūmfelds, Juris Teivāns, Degpunktā.

Skaties video: