VIDEO: Jaunbērzes traģēdijā bojāgājušās sešu bērnu māmiņas māsa atklāti stāsta par notikušo

Pievienot komentāru
VIDEO: Jaunbērzes traģēdijā bojāgājušās sešu bērnu māmiņas māsa atklāti stāsta par notikušo
Foto: Ekrānuzņēmums

Pagājušajā piektdienā Jaunbērzē zemnieku saimniecībā Makleri notika viena no pēdējā laika lielākajām traģēdijām Latvijā. Nelaimes gadījumā, saindējoties ar indīgiem kūtsmēslu izgarojumiem, gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cilvēki, tostarp divi bērni, nonākuši slimnīcā. Kā baisos notikumus atceras bērni, kuri nelaimes brīdī atradušies saimniecībā un kā varam palīdzēt cietušajiem.

Nelaime Makleros laupījusi četru cilvēku dzīvības. Turpat notikuma vietā, ieelpojot nāvīgās gāzes, miruši trīs vīrieši, saimniecības īpašnieka tēvs un divi strādnieki, kā arī 40 gadus vecā daudzbērnu māmiņa Sandra. Nelaimes brīdī turpat saimniecībā atradušies pieci no sešiem sievietes bērniem.

Ilzei, runājot ar māsas bērniem, izdevies izzināt traģisko notikumu gaitu. Protams, katram no bērniem redzētais atmiņā iespiedies nedaudz citādi, taču ir skaidrs, ka neviens pat nespēja iedomāties, kā beigsies šis negadījums.

Brīdī, kad turpat pie kūts un telpā, kuru palēnām piepildījuši kūtsmēsli, gulējuši jau pieci pieaugušie, bērni zvanījuši glābšanas dienestam un darījuši visu, kas bijis viņu spēkos. Mazākie devušies uz ceļa, lai apstādinātu garāmbraucošos auto un lūgtu pieaugušo palīdzību, bet lielākie, riskējot ar savu dzīvību, devušies iekšā.

Ilze apbrīno divpadsmit gadus vecās māsas meitas rīcību un spēju sakoncentrēties šādā situācijā. Meitene, redzot, kā kūtsmēslu bedrē bezsamaņā iegāžas divi strādnieki, spējusi pat atrast slēdzi, lai izslēgtu milzīgo mikseri, kas draudējis ieraut abus bezpalīdzīgos strādniekus.

Diemžēl, pat neskatoties uz bērnu pašaizliedzību un varonību, viņu vienīgais apgādnieks un balsts – māte – gājusi bojā. Šobrīd rūpes par bērniem uzņēmušies Ilze, viņas māsa un bērnu tēvs, kurš jau kādu laiku bija šķīries no Sandras un nedzīvoja ar ģimeni. Diemžēl abas māsas dzīvo ārpus Latvijas, tādēļ jau pavisam drīz viņām nāksies atgriezties mājās.

Lai arī abas bojāgājušās sievietes māsas ir apņēmušās darīt visu, lai palīdzētu nelaimē cietušajai ģimenei – Ilze neslēpj, ka šajā grūtajā brīdī noderētu cilvēku atbalsts. Lielākā problēma šobrīd esot fakts, ka ģimenes iepriekšējo mitekli, dzīvokli Jaunbērzē, uz darba laiku saimniecībā piešķīruši saimnieki, turklāt tas esot visai sliktā stāvoklī un neesot skaidrs, vai bērni tur vēl varēs atgriezties, savukārt tēvs, kuram nu jāparūpējas par visām sešām atvasēm, dzīvo nelielā divistabu dzīvoklīti Dobelē kopā ar savu māsu un ir skaidrs, ka tur visiem vietas nepietiks.

Foto

Video