VIDEO: divgadīgs zēns zaudē dzīvību vecāku acu priekšā

1 komentārs
VIDEO: divgadīgs zēns zaudē dzīvību vecāku acu priekšā
Foto: Ekrānuzņēmums

Pirmdienas vakarā Varakļānu veselības aprūpes centrā Elstu ģimene piedzīvojusi savas dzīves šausminošāko notikumu. Iekrītot lifta šahtā, vecāku acu priekšā tur dzīvību zaudējis gadu un astoņus mēnešus vecs bērns. Kā tas iespējams, ka nepilnus divus gadus vecais bērns iekrita desmit metrus dziļā lifta šahtā, un kurš atbildīgs par šo traģēdiju, kas maksāja zēna dzīvību?

Gadu un astoņus mēnešus vecais Kristaps pa 34 centimetrus plato spraugu starp lifta grīdu un būves ārsienu iegāzās četrus stāvus dziļajā lifta šahtā. Smagi cietušais puisēns nekavējoties nogādāts Rēzeknes slimnīcā, taču kritienā gūtās traumas bijušas pārāk smagas, un Kristaps tajā pat naktī miris.

Ceturtdien Elstu ģimenes vienīgā atvase tiek guldīta zemes klēpi. Tēvs, atceroties traģēdiju, ir patiesā neizpratnē par to, kā tā varēja notikt. Kāpjot liftā, nav bijušas ne mazākās aizdomas par to, ka grīdā ir šāda bīstama sprauga. Ne uzraksti, ne brīdinājumi… Pieredzēt šādas šausmas, viņš nenovēlētu pat ļaunākajam ienaidniekam.

Foto:

Šodien traģēdijas vietā sastopam arī veselības centra vadītāju. Viņa darbavietā ieradusies tikai dažas minūtes pēc notikušā un ir informēta par tā vakara notikumu attīstību.

Šobrīd lifts uz laiku slēgts, lai arī vadītāja apgalvo, ka tehniskā inspekcija, kas pārbaudījusi liftu arī pēc nelaimes, nekādus bojājumus nav konstatējusi. Kopš 2011. gada, kad, pateicoties Eiropas finansējumam, lifts uzbūvēts un nodots ekspluatācijā, pēc viņas ziņām nav veiktas nekādas pārbūves vai izmaiņas. Arī starpgadījumi vai nelaimes gadījumi šajā laika posmā nav bijuši.

Uzzinot par notikušo, palīgā bēdu sagrautajai ģimenei steidzies arī Staņislavs Pleikšnis. Viņš ir Rēzeknes augstskolas pasniedzējs un pieredzējis būvnieks, kurš uzņēmies pats izmeklēt šo nelaimi. Bojāgājušais Kristaps bija viņa māsīcas dēls.

Pleikšņa kungs norāda, ka personīgi apmeklējot veselības centru, konstatējis virkni nepilnību. Lifts izbūvēts nepareizi, pārkāpjot darba drošības noteikumus, tas nav reģistrēts bīstamo iekārtu reģistrā, kā arī tam nav lifta pases – viņaprāt, šī iekārta nav derīga ekspluatācijai.

Šobrīd bērna bojāejas izmeklēšana nodota Valsts policijas pārstāvjiem, kuri sola šo lietu izmeklēt pēc iespējas ātrāk. Madonas iecirkņa priekšnieks uzskata, ka šajā gadījumā nav nekādu šķēršļu tam, lai lietu atrisinātu un vainīgie tiktu saukti pie atbildības.

Lai arī izmeklētāju darbs vairs neatgriezīs Kristapu, jācer, ka cilvēki, kuri tīši vai netīši pielikuši savu roku, izraisot šo traģēdiju, saņems pelnītu sodu. Degpunktā komanda turpinās sekot šīs lietas izmeklēšanai.

Skaties video: