VIDEO: atklājies, ka kapu izracēji Rīgā meklē zelta zobus

Pievienot komentāru
VIDEO: atklājies, ka kapu izracēji Rīgā meklē zelta zobus
Foto: LETA

Kapu apgānītāji darbojušies visā Rīgā un tās apkārtnē, un pēc šā brīža informācijas izrakts ir vairāk kopiņu nekā līdz šim ticis ziņots.

Jau pagājušajā nedēļā tika vēstīts par šausmīgiem noziegumiem, kas paveikti Jūrmalā un Lāčupes kapos Rīgā. To, ka kapos kāds darbojies ar lāpstu un uzracis aptuveni 20 gadus vecus apbedījumus, bija atklājuši kapu apmeklētāji. Atklājuši un bijuši šokā par redzēto.

Likumsargi apstiprināja, ka saņēmuši ziņas gan par notikumiem Jūrmalā, gan par notikumiem Imantas pusē. Taču kaut kas tomēr palika nepateikts. Mēs saņēmām informāciju, ka kapu apgānītāji darbojušies arī citviet Rīgā. Pirmās ziņas pienāca par Biķernieku ielu, Biķeru kapiem, taču nepastiprinājās. No turienes mūs sūtīja uz Meža kapiem, klīstot runas, ka racēji strādājuši tieši tur. Otrajos meža kapos apstiprina – ziņas ir patiesas. Kapu apgānītāji pirms pāris nedēļām bijuši arī pie viņiem. Iespējams, tajā laika periodā, kad notika uzbrukumi kapiem Imantā un Jūrmalā.

Skaties foto:

Sīkāku informāciju kapu pārvaldē nesniedz, līdz izraktajiem kapiem pavadīt atsakās. Neoficiālā informācija liecina, ka kapu apgānītāji paviesojušies arī Jaunciemā. Iespējams, ka daudzviet viņu rosīšanās nemaz nav pamanīta, jo viņi izvēlas tālākos kapu nostūrus un ne visi kapi ir bieži apmeklēti un labi pieskatīti. Ir arī versija, ka naksnīgie kaprači meklē tieši zeltu, konkrētāk – zelta zobus. Kapavietās apbedītie cilvēki lielākoties ir pensijas vecumā un miruši pirms vismaz  20 gadiem, kad zelta zobi bija, ja tā var teikt, populāri.

Salīdzinājumam, piemēram, zelta cenas. Šobrīd 585 proves zeltu, no kā pārsvarā gatavotas mūsdienu rotas, pērk par 17 eiro, savukārt zobu zeltu par teju 23,5 eiro gramā. Vai šie pieņēmumi ir pareizi, rādīs izmeklēšana.

Skaties video: