Komentāri

Latgalē šā gada pavasarī plosījās senkapu izlaupītāji, kuri, meklējot dārgumus, bija izpostījuši neskaitāmas kapu kopiņas. Savukārt tādi klasiski kapu apgānītāji jau sen Latvijā nav sastapti, toties deviņdesmitajos gados šādu darboņu bija ne mazums. 

1997. gadā Robertam bija 52 gadi. Laiks sarežģīts, jukas, un Krievijas krīze pie apvāršņa. Vīrietis zaudējis darbu, bet kaut kā iztikt vajadzēja. Kādā Krievijas žurnālā Soveršenno sekretno viņš nejauši uzdūries rakstam par melnajiem arheologiem un kapu apzadzējiem. Kopš tā brīža Robertam bija skaidrs, kā dzīvot turpmāk. No mirušajiem viņš īpaši nebaidījies, tāpēc tuvējos kapos Čiekurkalnā naktīs sācis nodarboties ar to, ko neņemtos darīt pat rūdītākie noziedznieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās profesionāliem kapu apzadzējiem ir arī savas metodes, kā noteikt, vai pie aizgājēja būs kas dārgs.

Roberts galvenokārt no cilvēku mutēm rāvis ārā zelta kronīšus. Ja, protams, bija ko raut. Reizēm nācās vienas nakts laikā pamatīgi pasvīst un izrakt pat trīs kapus, lai tiktu kaut pie niecīga guvuma.

Roberta aizturēšana policistiem nenāca viegli, vairākas naktis vajadzēja sēdēt slēpņos vairākos kapu nostūros un arī tad nebija garantijas, ka paveiksies un kapu apzadzējs atnāks. Bet, ja atnāks, vai milzu teritorijā viņu izdosies pamanīt.

Likumsargiem toreiz paveicās, un Roberts burtiski uzskrēja likumsargiem virsū un vēlāk arī atzinās, ka nozagto zeltu viņš vienmēr pārdevis čigāniem Marijas un Dzirnavu ielas stūrī par pieciem latiem gramā.

Ja vieni kapu apzadzēji zaga zeltu no mirušo mutēm, tad citi nebija tik drosmīgi un izvēlējās ar zādzībām nodarboties gaišā dienas laikā, vairāk pievēršoties melnā metāla zādzībām, izvedot no kapiem žogus un metāla stabus.

1997. gada vasaras beigās tika pieķerti vairāki zagļi, kuri lasījuši kapos alumīniju un nodevuši metāllūžņos vairākas metāliskās kapu apmalītes. Zaglis Ivans galvenokārt darbojies Miķeļa kapos. Nekādas īpašas taktikas nav bijis – zagt sācis ziemā, jo kā klaidonim klājies ļoti grūti un atkritumos arī daudz ēdiena pārpalikumu neesot bijis. Kopumā gan Ivans pelnīja tikai dažus desmitus santīmu dienā.

Lūk, tā deviņdesmito gadu beigās zagļi aizgāja divos lielos sava rūpala virzienos – vieni masveidā apzaga kapus, citi pamazām pievērsās ārzemju automašīnām.

Ja kapu apzadzēju bizness ar gadiem gājis mazumā, jo rakt zemi un stiept melnā metāla kilogramus ir fiziski smags darbs, tad mašīnu ārējo detaļu zagšana līdz pat mūsdienām uzņēmusi un saglabājusi pamatīgus apgriezienus, jo tas ir vienīgais darbiņš, kas ir pa spēkam narkomāniem un dzērājiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl