VID muitnieki aiztur cigarešu kontrabandas organizatorus

Komentāri
VID muitnieki aiztur cigarešu kontrabandas organizatorus
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde aizturējusi cigarešu kontrabandas no Latvijas uz Eiropas Savienības valstīm organizatorus, informē VID.

VID Muitas policijas pārvalde 2016. gada 11. janvārī notikuma vietā aizturēja divas personas, kuras mēģināja noorganizēt kontrabandas cigarešu nelikumīgu pārvietošanu no Latvijas uz Eiropas Savienības valstīm. Pret abām personām uzsākts kriminālprocess par muitošanai pakļauto preču glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, bez muitas iestāžu atļaujas, kas izdarīts lielā apmērā.

VID Muitas policijas pārvalde, veicot operatīvos pasākumus, 2016. gada 11. janvārī kādā noliktavā Rīgā aizturēja divas personas – 1983. un 1984.gadā dzimušus Latvijas Republikas pilsoņus, kas mēģināja noorganizēt kontrabandas cigarešu nelikumīgu pārvietošanu no Latvijas uz Eiropas Savienības valstīm. Kopumā izņemti 339 720 kontrabandas cigarešu FEST ar Baltkrievijas akcīzes markām un 40 litri caurspīdīga šķidruma ar spirtam raksturīgu smaržu.

Abas aizdomās turētās personas jau agrāk ir nonākušas VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonu redzeslokā saistībā ar nelikumīgām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm. Viena no aizdomās turētajām personām jau ir aizdomās turētā statusā citā VID Muitas policijas pārvaldē izmeklējamā kriminālprocesā par tāda paša veida noziedzīgu nodarījumu.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu tajā pašā dienā VID Muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta trešo daļu par muitošanai pakļauto preču glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, bez muitas iestāžu atļaujas, kas izdarīts lielā apmērā.

Abām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Lasi vēl