Komentāri
VID iznīcina ievērojamu kravu viltotu Glenmorangie, Henessy, Jack Daniel’s alkoholisko dzērienu
FOTO: VID

No šodienas līdz piektdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) iznīcina Vācijas uzņēmumam “Entercon Ost West Handels” piederošu viltotu alkoholisko dzērienu kravu. Preču zīmes īpašnieks ir sniedzis atzinumu VID, ka preces neatbilst oriģināliem ražojumiem un atzīstamas par viltotām, informē VID.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kuri bija spēkā pārkāpuma konstatēšanas brīdī un kas reglamentēja muitas dienestu darbu un noteica muitas dienestu rīcību intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jomā gadījumos, ja muitas kontroles rezultātā muitas amatpersonām radušās aizdomas, ka preces pārkāpj intelektuālā īpašuma tiesības, muitas dienesti nav tiesīgi atļaut šādu preču izlaišanu, norāda VID.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Preču, par kurām pastāv aizdomas, ka tās pārkāpj intelektuālā īpašuma tiesības, izlaišana tiek apturēta un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tiek sagatavota un nosūtīta informācija intelektuālā īpašuma tiesību subjektam vai tā pilnvarotam pārstāvim apstiprinājuma sniegšanai, vai preces atbilst viltotu preču vai pirātpreču aprakstam. Ja to pieprasa intelektuālā īpašuma tiesību subjekts vai tā pilnvarotais pārstāvis, tiek nosūtīti izņemto preču paraugi.

Saskaņā ar Latvijas tiesu judikatūru intelektuālā īpašuma tiesību subjekts ir persona, kurai vislabāk zināms, vai ar attiecīgajām precēm tiek pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 243. panta pirmajai daļai un 243.1 panta 2. punktam intelektuālā īpašuma tiesību subjekta apstiprinājums ir patstāvīgs pierādījums attiecīgā administratīvā pārkāpuma lietā. Tas nozīmē, ka pēc normatīvo aktu prasībām VID pats neveic ekspertīzes, bet nosūta informāciju un preces paraugu preču zīmes (zīmola) īpašniekam, kurš izvērtē preces autentiskumu.

Tikai normatīvajos aktos noteiktajā kartībā saņemot apstiprinājumu no intelektuālā īpašuma tiesību subjekta vai tā pilnvarotā pārstāvja, ka preces pārkāpj intelektuālā īpašuma tiesības, VID pieņem lēmumu par personas, kura izdarījusi administratīvo pārkāpumu (piemērojusi muitas režīmu kontrafaktām un pirātiskām precēm vai novietojusi šī preces pagaidu uzglabāšanā), saukšanu pie administratīvās atbildības un preču konfiskāciju saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.10 panta trešo daļu. Tas nozīmē, ka preču zīmes īpašnieks ir sniedzis atzinumu VID, ka preces neatbilst oriģināliem ražojumiem un atzīstamas par viltotām.

Jau ziņots, ka Vācijas uzņēmumam “Entercon Ost West Handels” nelabvēlīgi noslēgusies jau divus gadus ilgusī tiesvedība ar Valsts ieņēmuma dienestu (VID), kā rezultātā no rītdienas VID sāks vienu no vērienīgākajām alkohola kravas iznīcināšanas procedūrām.

Kravas vērtība ir 80 000 eiro, un tajā ir tādi oriģināli “premium” klases produkti kā Glenmorangie, Henessy, Jack Daniel’s, informē Entercon Ost West Handels.

Entercon Ost West Handels norāda, ka ir vīlies, redzot Latvijas muitas pretlikumīgās darbības, kuras ar savu spriedumu apstiprinājusi arī Rīgas apgabaltiesa, jo, neveicot nekādu ekspertīzi, ir atzīts, ka autentiskie Glenmorangie, Henessy, Jack Daniel’s premium klases produkti ir viltojums.

Divus gadus ilgušais process un šobrīd nepamatoti aizturētās kravas iznīcināšana Entercon Ost West Handels ir likusi pieņemt lēmumu par sadarbības pārtraukšanu ar Latviju, to atzīstot par tranzītam nedrošu valsti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl