Vērīgs vīrietis ziņo policistiem par šoferiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem; policisti, iespējams, “stučī” viņa vārdu

7 komentāri
Vērīgs vīrietis ziņo policistiem par šoferiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem; policisti, iespējams, “stučī” viņa vārdu

Kāds vīrietis, kurš vēlējās palikt anonīms (sauksim viņu par Andri), nonācis neapskaužamā situācijā – viņš, pamanot, ka kāds šoferis novietojis auto uz gājēju pārejas, izsaucis policiju, kas arī ieradusies notikuma vietā un pārkāpējam izrakstījusi protokolu. Taču soda kvītij klāt pievienota arī zīmīte, kurā norādīts cilvēka, kurš izsauca likumsargus, uzvārds. Andris ir sašutis, jo uzskata, ka tikai likumsargi varēja zināt viņa uzvārdu un uzrakstīt to zīmītē.

“Izmantojot Rīgas pašvaldības policijas mobilo aplikāciju, ziņoju par automašīnu, kas novietota uz gājēju pārejas, jo pastaigā ar bērna ratiem nav iespējams civilizēti pārvietoties – vai nu jābrauc zālājā, vai arī uz bedru izdangātas brauktuves daļu, laužot ratu riteņus,” portālam stāsta Andris.

Rezultātā likumsargi atbraukuši un šoferim, kurš savu spēkratu atstāja uz gājēju pārejas, izrakstīja soda kvīti, taču līdz ar “dzelteno lapiņu” tur parādījusies arī zīmīte, kurā sacīts – “Par šo jūsu kvīti ir “parūpējusies” persona ar uzvārdu XXX. Meklējiet!”. Andris ir pārliecināts – šis ir likumsargu roku darbs, jo kaimiņi nezina pat viņa vārdu, kur nu vēl uzvārdu.

“RPP darbiniekiem, kas izraksta administratīvos sodus, nav jābūt pieejamai informācijai, par to, kurš  ziņojis par pārkāpumu. Šī informācija ir tikai dispečeram, bet zīmīte bija protokolam pievienota ar uzvārdu un “meklējiet” – izrēķināties. Tas nozīmē, ka tikai RPP darbinieku datu noplūdes rezultātā var būt bijusi pieejama informācija par šā pārkāpuma ziņotāju. RPP apgalvojums, ka kāds kaimiņš to ir pielicis, ir absurds. Kaimiņi nezina manu uzvārdu – reti kurš manu vārdu pat zina,” portālam Skaties.lv stāsta Andris.

Viņš uzsver, ka patlaban ir notikusi ne tikai privātu datu noplūde, bet vēl kāda būtiska lieta – “RPP darbinieki nepilda primāro policijas funkciju – preventīvo, bet gan mudina likumpārkāpējus izrēķināties ar tiem, kas ievēro likumu”.

“Šādas zīmītes pievienošana ir neētiska, un šādam darbinieka darba devējam būtu jāapsver doma, vai šis darbinieks patiešām ir izvēlējies pareizo darbu, kurā strādā. Katram savs darbs ir jādara godprātīgi – ja tu neesi savas profesijas godprātīgs pildītājs, tev nav jāstrādā attiecīgajā amatā un konkrētajā nozarē,” saka Andris.

Viņš atzīst, ka itin bieži izmanto RPP aplikāciju, lai ziņotu par nejēdzībām, ko paveic šoferi. “Es ziņoju par automašīnām, kas ir novietotas zaļajā zonā, t.i., apstādījumos, tos izbraukājot un bojājot pilsētvidi, kuras labiekārtošanai tiek tērēti mūsu visu nodokļi”.

Foto

“Automašīnas, kas novietotas uz gājēju ietvēm, traucē ne tikai gājējiem, tostarp arī vecākiem ar bērnu ratiem, bet arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pārvietoties. Automašīnas, kas tiek novietotas uz gājēju ietvēm, bieži izdangā ietvju apmales un pašas ietves nav paredzētas mehanizētajam transportlīdzekļiem, tāpēc tās drūp, sairst un pa tām vairs nevar ne ar bērnu ratiem, ne ratiņkrēslu pārvietoties. Automašīnas, kas novietotas zaļajā zonā to izbraukā, un pilsētvide, tiek padarīta neestētiska. Lai šīs lietas sakoptu, salabotu tiek tērēti mūsu visu nodokļi,” savu nostāju, kādēļ ir policistiem jāziņo par šādām un tamlīdzīgām nejēdzībām skaidro Andris.

Ko par to saka Rīgas pašvaldības policija?

Save

7 komentāri