Ventspils sociālajā mājā regulāri izceļas bīstami ugunsgrēki

0 Komentāru
Ventspils sociālajā mājā regulāri izceļas bīstami ugunsgrēki
Foto: Thomas's Pics/Flickr

Ventspils nomalē ir kāda pašvaldības māja, kurā dzīvot tās iemītniekiem kļūst ar katru dienu bailīgāk. Apkārt mētājoties šļirces un ik pa laikam izceļas arī ugunsgrēki. Pēdējā ugunsgrēkā bojā gandrīz gāja Helga.

Māju Rūpniecības ielā Ventspilī raidījuma Degpunktā komanda apciemoja jau pagājušā gada septembrī. Situācija toreiz bija visnotaļ līdzīgai tagadējai – ēkas piektajā stāvā nakts vidū uzliesmoja kāds dzīvoklis, kas izdega teju pilnībā, pamatīgi pārbiedējot mājas iedzīvotājus. 30 cilvēki nakti pavadīja uz ielas, gaidot, kamēr glābēji paveiks savu darbu. Notikušajā toreiz tika vainoti mājā mītošie jaunieši, kuri tukšo mitekli izmantoja savām ballītēm.

Tagad šķiet, ka vēsture atkārtojas. Tikai neapdzīvotais dzīvoklis šoreiz dedzis nevis piektajā, bet trešajā stāvā. Nama iedzīvotāja Helga stāsta, ka degšana sākusies piektdien pa dienu un vienā mirklī viss gaitenis jau bijis dūmos.

Proti, kamēr viens dzīvoklis dedzis zilās liesmās, kaimiņi metušies glābt sievieti, kas citādi būtu varējusi nosmakt.

”Zinājām, ka tur dzīvo cilvēki, zinājām, ka viņi ir mājās. Viņi gulēja. Mēs ar tēvu uzlauzām durvis un izvilkām ārā viņus. Viens ir prieks par cilvēku izglābšanu, kas pavisam cits – ka dzīvot šajā mājā ir kā dzīvot uz sārta,” stāsta nama iedzīvotāji, kas glāba Helgu.

Vieni ugunsgrēku izcelšanos saista ar jauniešiem, kas vakaros un naktīs ”tusējas” ēkā, bet citi pat domā, ka pie vainas varētu būt kāds piromāns. Taču visi ir vienisprātis, ka dzīve te vairs nav droša un ka pašvaldībai kaut kas jādara lietas labā.

Skaties video!

0 Komentāru