Komentāri

Brīvdienas ar nepatīkamiem notikumiem aizvadītas Ventspilī! Tur nelegāla alkohola ražošana novedusi pie pamatīga sprādziena! Sestdienas pusdienlaikā Jūlija ar ģimeni grasījās doties pastaigā, taču, jau iznākot no sava dzīvokļa, viņi sapratuši, ka noticis kas nelāgs. Kāpņu telpā bijusi jūtama spēcīga dūmu smaka.

Mājas iedzīvotāja Jūlija: ”Mēs iznācām kāpnēs, atvērām logu un ieraudzījām, ka no septītā stāva loga nāk biezi, melni dūmi. Vīrs man teica, lai ar bērnu ātri eju lejā, bet pats aizskrēja klauvēties pie dzīvokļu durvīm, lai brīdinātu kaimiņus.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sieviete atceras, ka brīdī, kad iznākusi no ēkas, pagalmā viss bijis kluss un mierīgs. Ne glābšanas dienestu, ne ziņkārīgo. Vien dūmu pārņemtajā dzīvoklī, pie loga redzama tā saimniece, kura centusies kādu sazvanīt.

”No blakus kāpņu telpas izskrēja kaimiņš, bijušais ugunsdzēsējs. Es viņam vaicāju, vai kāds ir izsaucis glābējus un saņēmu atbildi, ka jā, visi jau esot ceļā. Mēs pagājām malā pie bērnudārza, gaidīju vīru, lai viņš iznāk… Palēnām savācās daudz cilvēku, pēc pāris minūtēm atbrauca ugunsdzēsēji. Iedzīvotāji palēnām sāka nākt ārā no mājas, kad pēkšņi notika sprādziens. Izlidoja logs, mums virsū sāka birt stikli,” atceras Jūlija.

Arī tie iedzīvotāji, kuri vēl atradās namā, skaidri sajutuši spēcīgo būkšķi. ”Sprādziens bija ļoti spēcīgs, pilnīgi satricināja visu māju,” notikušo atceras Nellija. ”Pēc skaņas bija tā, ka ar veseri pa durvīm iedod. Likās, ka viņiem durvis lauž ārā,” atceras nama iedzīvotāja Lāsma. Sprādziena vilnis sasniedzis pat vairākus stāvus zemāk dzīvojošos…

Tikmēr nama pagalmā pēc tam, kad smagais loga rāmis piezemējies uz kāda auto, atskanējuši kliedzieni un jaunā māmiņa Jūlija satraukti, ar acīm meklējusi vīru, kurš joprojām vēl atradies ēkā. Par laimi, tikai brīdi vēlāk viņš, sveiks un vesels parādījies kāpņu telpas durvīs. Kā izrādās, sprādziena brīdī vīrietis jau bija ceļā uz izeju.

”Vīrs, kā reiz atradās šeit, sestajā stāvā, vai tepat tuvumā. Viņš teica, ka brīdī, kad atskanēja sprādziens, sajutis tā vilni, kas piespiedis viņu pie grīdas,” stāsta Jūlija.

Lai arī eksplozijas brīdī daudzdzīvokļu namā atradušies vēl vairāk nekā divdesmit cilvēku, gan Jūlijas vīram, gan citiem iedzīvotājiem piedzīvotais beidzies bez traumām. Pat dzīvokļa saimniece, kura, nespējot pamest dzīvokli, slēpusies blakus istabā, tikusi cauri vien ar izbīli, jo pēc izglābšanas un mediķu apskates tajā pat dienā palaista mājās.

Tā kā sprādziens pamatīgi apskādējis ēkas ārsienu, pēc ugunsgrēka likvidēšanas uz notikuma vietu izsaukti arī būveksperti, kuri atzinuši, ka lielākā daļa iedzīvotāju var droši atgriezties savās mājās. Pagaidām pie radiem vai uz pilsētas ierādīto mitekli pārcēlušies vien izdegušā dzīvokļa saimnieki, kā arī zem un virs viņiem dzīvojošie kaimiņi.

Sestā, septītā un astotā stāva dzīvokļos varēs atgriezties, tikai pēc nopietniem remontdarbiem.

Ventspils policijā šobrīd uzsākts kriminālprocess par mantas iznīcināšanu aiz neuzmanības un likumsargi skaidro, kā un kādēļ notikusi šī nelaime. Kriminālpolicijas priekšnieka vietniece gan nenoliedz, ka notikušais varētu būt saistīts ar dzīvokļa iemītnieku mēģinājumu mājās pagatavot alkoholu.

Foto: ekrānšāviņš

Foto: ekrānšāviņš

VP Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieka vietniece Līga Šilova:
Tiks veikts virkne ekspertīžu, pēc kuru rezultātiem tad arī varēs spriest, kas ir bijis tiešais iemesls eksplozijai un visam ugunsgrēkam. Tad redzēsim, vai tas ir no gāzes balona, tā saucamā kandžas aparāta, vai bijušas kādas citas tehniskas kļūmes. Tas viss tiks skaidrots.

Dzīvokļa saimniekiem, kuriem šobrīd draud naudas sods, piespiedu darbs vai īslaicīga brīvības atņemšana, visticamāk, nāksies kompensēt arī sprādziena rezultātā nodarītos zaudējumus, kuri iespējams radušies pavisam banāla iemesla dēļ.

”Man ir zināmi tie cilvēki. Visnotaļ cienījami cilvēki. (..) Dēlam gatavojās kāzām…,” situāciju skaidro mājas iedzīvotāja Elita.

Par to, vai notikušais nav izjaucis jaunās ģimenes svinību plānus, ziņu gan nav. Protams, jāatceras, ka šādi riskēt ar apkārtējo dzīvībām pat šķietami laba mērķa vārdā nekādā gadījumā nedrīkst.

Video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl