Komentāri

Ja nu kādam Jelgavas pusē pazudis vai nozagts velosipēds, un jūs to tā īsti neesat meklējuši vai esat meklējuši, bet nesekmīgi, iespējams, ka tas atrodas policijas iecirkņa garāžā, kopā ar vēl vismaz 40 citiem divriteņiem.

Jelgavas policijas iecirkņa pagalmā vienā no garāžām sev vietu raduši vairāki desmiti divriteņu. No sākuma visi velosipēdi dažādos veidos nonākuši iecirknī, pēc tam, tā kā likumīgais saimnieks nav pieteicies, tie atripojuši šurp un sākuši krāt putekļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn novembrī spēkā stājās noteikumi, kas paredz, ka pusgada laikā šādas bezsaimnieka mantas jānodod Valsts ieņēmumu dienestam vai atradējam, tā ka lielākā daļa velosipēdu te būs vēl līdz vasarai. Viens pēc otra tie šodien uz brīdi ierauga saules gaismu. Ir gan diezgan vēsturiski braucamie, gan kalnu divriteņi, gan BMX, gan bērnu velosipēdi.

Foto

Lai gan likumsargi šos divriteņus sauc par atrastajām mantām, tas nenozīmē, ka tie reiz nav nozagti. Tas vienkārši nav zināms, tāpēc iespējams, ka vaininieks mierīgi staigā brīvībā un riteņa saimnieka uzrašanās varētu līdzēt viņu saukt pie atbildības.

Daļu no velosipēdiem jūs varat apskatīt šobrīd savos TV ekrānos, taču tos visus mēs jums nevaram parādīt; tieši tāpēc, ja ir aizdomas, ka kāds no braucamajiem pieder tieši jums, varat apmeklēt Valsts policijas mājaslapu.

Tātad – riteņu īpašnieki var doties tiem pakaļ, savukārt visiem pārējiem velobraucējiem jāatceras, ka līdz ar sezonas sākšanos ir sasparojušies arī divriteņu zagļi. Un galvenais noteikums, lai nekļūtu par viņu upuriem, ir – sargāt pašiem savu braucamo. Pirmkārt to reģistrēt, otrkārt – neatstāt, kur pagadās, treškārt – izvēlēties kvalitatīvu saslēgu un galu galā nenāks par ļaunu riteni arī nofotografēt. Tieši foto var palīdzēt to atrast, ja tas pazudīs.

Video

Lasi vēl