Vecmīlgrāvī notikusi vērienīga ķīlnieka atbrīvošanas operācija

Komentāri

Februāra beigās Vecmīlgrāvī noziedznieku grupa par ķīlnieku bija sagrābusi kādu jaunu vīrieti nolūkā izspiest 30 tūkst. eiro. Ķīlnieks vairākas dienas ticis turēts dzīvoklī un regulāri fiziski iespaidots, taču Valsts policijas darbinieki pēc iespaidīgas operācijas ķīlnieku atbrīvojuši un aizturējuši trīs iespējamos vainīgos, tostarp MMA cīkstoni.

Vēl vienu personu policija meklē un lūdz iedzīvotāju palīdzību!

Foto: Valsts policija

Foto: Valsts policija

Iesniegumu par pretlikumīgu brīvības atņemšanu Valsts policija saņēma 18. februārī, taču sākotnējā informācija bija skopa – bija zināms, ka, iespējams 1987. gadā dzimis jaunietis tiek turēts kādā dzīvoklī Rīgā, bet nebija zināma precīza dzīvokļa atrašanās vieta, nebija zināms pat mikrorajons. Tāpat sākumā nebija zināma ļaundaru identitāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sākotnējā informācija liecināja, ka gūstā esošais cietušais tiek regulāri sists un ļaundari no viņa mēģina iegūt naudu.

Iesaistot ievērojamus policijas resursus, Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbiniekiem dažu stundu laikā izdevās noskaidrot, ka dzīvoklis atrodas Vecmīlgrāvī kādas ēkas piektajā stāvā.

Tāpat KIP darbinieki noskaidroja, ka starp aizdomās turētajiem varētu būt MMA cīkstoņi.

Izmeklētāji arī guva apstiprinājumu tam, ka cietušais dzīvoklī tiek turēts jau trīs dienas un ka pret viņu regulāri tiek izmantota vardarbība nolūkā izspiest naudu.

Kad visa nepieciešamā informācija bija iegūta, VP KIP darbinieki pusnaktī no 18. uz 19. februāri uzsāka glābšanas operāciju – ap ēku tika izvietoti policijas spēki, izveidoti slēpņi un piesaistīta pretterorisma vienība OMEGA.

Ķīlnieka atbrīvošanā izmantots alpīnisma ekipējums, bet iespējamos noziedzniekus izdevies aizturēt nozieguma izdarīšanas vietā.

Notikuma vietā policisti aizturējuši trīs vīriešus, kuri dzimuši 1983., 1992. un 1993. gadā, bet turpmākās izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka grupējumā bijis iesaistīts vēl ceturtais, kurš šobrīd izsludināts meklēšanā. Tādēļ policija aicina atsaukties ikvienu, kuram ir zināma attēlā redzamā Jevgēnija Rozes atrašanās vieta, zvanot pa tālruni: 67829364, 67075055 vai 110.

Pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par pretlikumīgu brīvības atņemšanu personu grupā, ja tā bijusi saistīta ar vardarbību, kā arī par izspiešanu organizētā grupā. Diviem no aizturētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Lasi vēl