Vecas elektrības sistēmas dēļ fermā sadeg cūkas un vistas

0 Komentāru
Vecas elektrības sistēmas dēļ fermā sadeg cūkas un vistas
Foto: J P /Flickr

Biržos netālu no Jēkabpils aizdegusies padomju laikā celta saimniecības ēka. Ugunsgrēkā, kurā, visticamāk, vainojama veca elektrības sistēma, sadeguši dzīvnieki – cūkas, vistas, pīles un zosis.

”Tā elektrība gaitenī visu laiku raustījās. Es teicu, ka vajag to slēgt nost. Tā to arī neatslēdza,” saka Rasma, kuras dzīvnieki fermā sadeguši.

Ugunsgrēks izcēlās naktī, un plkst. 3.30 rītā par to ziņoja kaimiņi.

”Man piezvanīja māsa, pulkstenis bija pusčetri. Es atskrēju šeit pusplika, basām kājām. Domāju – izglābt tos rukšus! Attaisīju durvis vaļā – viss vienās liesmās,” Rasma teju valda asaras.

”Divām ģimenēm te bija cūkas, vistas, pīles te bija, zosis te bija. Malka tajā pusē vienai ģimenītei. Nu viss pagalam,” viņa stāsta.

Rasma stāsta, ka lopus ziemai nav gribējusi turēt un tika plānots tuvākajās dienās lopus nokaut. Tagad tie vienkārši sadeguši un gaidītās cūku bēres, ka bijis liels atspaids pensijai, izpaliks.

”Nu neko, viss pagalam. Tagad tikai pensija. Es dārzu turu, rukšus turu, ņemos kā varu, lai varētu normāli dzīvot. Viss pagalam, viss pagalam…,” satraukumu neslēpj Rasma.

Nelaimē šoreiz netiek vainoti nedz palaidņi, nedz skauģi, kas dažkārt ir iemesls šāda veida nelaimēm laukos. Visticamāk, ka ugunsgrēkā vainojama pašu neuzmanība, proti, vecie elektrības vadi.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru