Komentāri
Vasaras sezonā būtiski pieaug zādzību skaits privātmājās un dzīvokļos
Foto: LETA

Vasaras sezonā un īpaši iestājoties siltam laikam, pieaug zādzības mēģinājumu skaits gan privātmājās, gan dzīvokļos. Pēdējo gadu statistika rāda, ka šādu gadījumu skaits var pieaugt līdz pat 30% tieši atvaļinājumu laikā, kad mājoklis ir atstāts neapdzīvots, vēsta apsardzes kompānija Koblenz drošība.

Vasaras laikā cilvēki bieži paši izdara būtiskas kļūdas, kas paaugstina mājokļa drošības riskus. Karstā laikā logi un durvis tiek turēti vaļā biežāk nekā parasti un arī biežāk aizmirsts par to aizvēršanu, atstājot mājokli. Diemžēl zagļu nekaunība pēdējos gados ir pieaugusi, un likuma pārkāpējs nereti nekautrējas arī ielavīties mājoklī pa vaļā atstātu logu, kamēr mājas saimnieki turpat blakus istabā mierīgi guļ.

Mūsdienu tehnoloģiju attīstības laikmetā, kā arī strauji pieaugot sociālo tīklu popularitātei, diemžēl palielinās arī drošības draudi mājokļos. Šodien, kad ir iespēja pieslēgties internetam gandrīz no jebkuras vietas pasaulē un līdz ar to vienmēr būt aktīvam komunikācijai sociālajos tīklos, cilvēki nemaz neiedomājās, cik daudz informācijas par sevi, savu mājokli, materiālo stāvokli un ikdienas plāniem šādā veidā publisko, brīdina uzņēmums. Tā ir zagļiem viegli pieejama un analizējama informācija, kas var radīt draudus jūsu īpašumam.

“Šī ir ļoti aktuāla situācija mūsdienās, kad sociālajos tīklos notiek sava veida sacensība par “selfiju” publiskošanu un atzīmēšanos savā tā mirkļa atrašanās vietā. Mēs nesakām, ka kāds nepārtraukti monitorē sociālos tīklus un veido viegli pieejamo īpašumu karti, bet tikai brīdinām, ka šādā veidā nodota informācija ir viegli pieejama un var radīt apdraudējumu arī mājokļa drošībai. Statistika rāda, ka vismaz 50% no visiem zādzību mēģinājumiem mājokļos notiek laikā, kad tie ir neapdzīvoti,” skaidro Koblenz drošība valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Uzņēmuma apkopotā informācija liecina, ka vasaras laikā apsardzes signalizācijas nostrādā biežāk, nekā citos gada laikos. Tas bieži ir saistīts ar mājas saimnieku paviršu attieksmi pret drošības pasākumiem mājās – vaļā atstātiem logiem vai pagalma durvīm.

Valsts policijas publiskotie dati rāda, ka 25% cilvēku vieglprātīgi attiecas pret savu drošību un mājokļa durvis un logus vispār neslēdz. Tas īpaši ir raksturīgi vasaras mēnešiem. Vaļā atstāti logi ir viegls ceļš iekļūšanai svešā mājoklī, un zagļi izmanto atvērtos logus arī otrajā un trešajā stāvā. Tāpat Koblenz drošība statistika rāda, ka 88% gadījumu zagļi izvēlas logu vai durvju stikla izsišanu iekļūšanai mājoklī. Tomēr jāatzīmē, ka 80% gadījumu, nostrādājot apsardzes signalizācijai, zaglis nemaz nemēģina iekļūt mājoklī un aizmūk.

Lasi vēl