Varonīgie Rīgas ugunsdzēsēji glābēji saņems apbalvojumu par pašaizliedzību

11 komentāri
Varonīgie Rīgas ugunsdzēsēji glābēji saņems apbalvojumu par pašaizliedzību
Foto: ekrānuzņēmums no video / "Degpunktā"

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, kuri izglāba no 4. stāva loga krītošas sievietes dzīvību, saņems Iekšlietu ministrijas apbalvojumu par pašaizliedzīgu un varonīgu rīcību, informē VUGD.

Apbalvojums tiks pasniegts VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 8. daļas ugunsdzēsējiem glābējiem Tomasam Jaunzemam un Borisam Rutkovskim.

Līdztekus iekšlietu ministra un VUGD priekšnieka pateicības vārdus saņems vēl trīs VUGD amatpersonas, kuras vadīja un iesaistīja cilvēka glābšanas darbos.

Jau vēstīts, ka maijā vienā VUGD izsaukumā, tikai pateicoties ugunsdzēsēju glābēju varonībai un ātrajai rīcībai, tika glābta cilvēka dzīvība.

VUGD saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji apzinājās, ka, ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, sieviete, visticamāk, izlēks pa logu.

Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji glābēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert šo cilvēku kritienā.

Kamēr VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 8. daļas ugunsdzēsējs glābējs Tomas Jaunzems pie loga gaidīja kritienu, viņa kolēģis Boriss Rutkovskis nodrošināja to, lai pārtveršanas rezultātā kolēģis var stingri noturēt krītošo cilvēku.

Tikmēr arī kolēģi no Rīgas reģiona pārvaldes 3. daļas, ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes no ēkas jumta, bet glābēji pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš krīt.

Stāvu zemāk esošajam Tomasam izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un caur logu nogādāt drošībā.

Tomass raidījumam “Degpunktā” atklāja, kā izdevies gaisā noķert krītošo pašnāvnieci.

Apbalvošanas ceremonija notiks ceturtdien, 7. jūnijā, VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 8. daļas depo.

11 komentāri