Valsts policijas darbinieki atklājuši speciāli aprīkotas marihuānas audzētavas Augšdaugavas un Rēzeknes novados

0 Komentāru
Valsts policijas darbinieki atklājuši speciāli aprīkotas marihuānas audzētavas Augšdaugavas un Rēzeknes novados
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas trešdien, 18. augustā, iepriekš uzsākto kriminālprocesu ietvaros, operatīvi likvidēja marihuānas audzētavas Augšdaugavas un Rēzeknes novados liecina VP publiskotā informācija.

2021. gada 18. augustā Augšdaugavas novada Pilskalnes pagastā, operatīvi realizējot informāciju iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas atklāja aprīkotu marihuānas audzētavu. Kopā tika konstatēts un izņemts 71 marihuānas stāds.

Tāpat kratīšanas laikā, tika atklāti un izņemti – pieci grami izžāvētas augu izcelsmes vielas, kas ir narkotiskā viela marihuāna, kā arī speciālais aprīkojums marihuānas audzēšanai. Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, tika aizturēti – 1993. gadā un 1966. gadā dzimušie vīrieši.

Savukārt, šajā pašā dienā, 2021. gada 18. augustā, Rēzeknes novadā, Silmalas pagastā, veicot darbu nelegālo narkotisko vielu aprites apkarošanā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki, pēc uzsāktā kriminālprocesa, veica operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, tostarp arī kratīšanu, kuras laikā tika konstatēta un likvidēta vēl viena aprīkota marihuānas audzētava.

Notikumu vietā tika atklāti un izņemti 150 stādi un izņemts speciālais aprīkojums nelikumīgai marihuānas audzēšanai. Aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu, tika aizturēts 1989. gadā dzimis vīrietis.

Izmeklēšanas laikā, policija noskaidroja, ka divas no trim aizturētajām personām ir organizētās noziedzīgas grupas dalībnieki, kas iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem likumpārkāpumiem. Par minētiem noziedzīgiem nodarījumiem ir uzsākti kriminālprocesi par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, par ko aizturētajām personām draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lasi vēl:

0 Komentāru