Valsts policijā sākts kriminālprocess par datorvīrusu CTB Locker

Komentāri
Valsts policijā sākts kriminālprocess par datorvīrusu CTB Locker
Foto: ekrānsāviņš

Valsts policijā ir saņemti jau 12 iesniegumi no fiziskajām un juridiskajām personām par viņu datoru inficēšanu ar CTB Locker kaitīgo programmatūru, līdz ar to policija ir uzsākusi kriminālprocesu.

Latvijā pirmo reizi ļaunatūra CTB Locker tika konstatēta pagājušā gada decembrī, taču citviet pasaulē tās darbība manīta jau aptuveni pusgadu agrāk. Pārsvarā kaitīgā programmatūra tiek izplatīta ar e-pastiem, kuru pielikumā it kā esot informācija par neapmaksātu rēķinu, taču, atverot pielikumu, dators tiek inficēts ar ļaunatūru jeb vīrusu – dators tiek nobloķēts un par tā atbloķēšanu  tiek pieprasītā atlīdzība piecu bitkoinu (viena bitkoina vērtība ir aptuveni 265 eiro) vai 1000 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija atgādina, ka, lai pasargātu savu datorsistēmu no iespējamas inficēšanas, rūpīgi jāpārbauda saņemtā e-pasta sūtītājs, bet, ja sūtītājs, nav zināms, tad visdrošāk šādus e-pastus ignorēt. Gadījumā, ja dators ir inficēts, tad nekādā gadījumā nemaksāt pieprasīto summu, bet gan sazināties ar datorspeciālistu.

Tāpat policija atgādina, ka summas samaksāšana neatbrīvos datoru no ļaunatūras. Valsts policija arī aicina ikvienu, kas cietis no šā vīrusa darbības, vērsties ar iesniegumu tuvākajā policijas iestādē.

Lasi vēl