Valsts policija aicina festivālu apmeklētājus rūpēties par savu drošību

Pievienot komentāru
Valsts policija aicina festivālu apmeklētājus rūpēties par savu drošību
FOTO: VP

Kā ierasts plašu publisku pasākumu laikā, arī nedēļas nogalē gaidāmajā festivālā LMT Summer Sound, policija strādās pastiprinātā režīmā, lai pasākuma norises vietā nodrošinātu sabiedrisko kārtību.

Policisti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību un nepieciešamības gadījumā palīdzēs līdzcilvēkiem. Tāpat aicinām ikvienu pasākuma apmeklētāju pasargāt sevi, ievērojot dažus būtiskus drošības priekšnoteikumus.

Tā kā festivālu apmeklētāju skaits ir ļoti liels, pūlī bez grūtībām var nozust arī garnadži, kas šādus pasākumus nereti izmanto, lai iedzīvotos uz atpūtnieku rēķina. Tādēļ, lai gaidāmās brīvdienas neaizēnotu nepatīkami brīži, aicinām festivāla apmeklētājus personiski parūpēties par mantu drošību, neatstājot bez uzraudzības somas un citas personīgās mantas. Īpaši aicinām izvērtēt vai uz pasākumu nepieciešams ņemt līdzi vērtīgas lietas. Tāpat, iesakām uz festivālu neņemt līdzi lielu naudas summu skaidrā naudā, kā arī lieki nedemonstrēt apkārtējiem sev piederošo, piemēram, tehnoloģiskās ierīces, pulksteņus u.c. mantas.

Būtiski parūpēties, lai līdzi paņemtās lietas atrastos drošā vietā. Atceries – telts nav seifs! Ja nav iespēju parūpēties par to drošu glabāšanu, aicinām pārliecināties, ka atstātās lietas pieskatīs cilvēks, kam jūs uzticaties vai aicinām izmantot iespēju tās atstāt telšu pilsētiņas mantu glabātuvē.

”Domājot par to, lai festivālā pazaudētās mantas atrastu savus saimniekus, festivāla informācijas stendā darbosies pazaudēto un atrasto mantu punkts. Aicinām festivāla viesus izklaidēties atbildīgi un rūpēties gan par savu, gan savu mantu drošību”, stāsta Linda Zajarska, LMT Summer Sound direktore. Festivāla norises vietā noklīdušās atrastās mantas aicinām nodot LMT Summer Sound informācijas teltī.

Tur tās varēs meklēt un atgūt. Pēc pasākuma norises beigām, festivāla laikā pazaudētās mantas tiks nodotas Valsts policijas Liepājas iecirknim Bāriņu ielā 3, kur īpašnieks tās varēs saņemt atpakaļ.

Tāpat, pasākuma norises vietā aicinām apmeklētājus īpaši parūpēties par savu bērnu drošību, neatstājot viņus bez uzraudzības, kā arī iepriekš pārrunājot rīcību, gadījumā, ja bērns no vecākiem tomēr nošķiras. Šādā gadījumā nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie policijas vai pasākuma organizatoriem.

Tā kā festivālu svinēšana nereti iekļauj arī alkoholisko dzērienu baudīšanu, aicinām jau iepriekš parūpēties par to, kādā veidā droši nonāksiet mājās. Atgādinām, ja iepriekš ticis lietots alkohols, transportlīdzekli vadīt aizliegts. Braukt reibumā ir ne vien pretlikumīgi, bet arī bīstami.

Savukārt norises vietas vietējos iedzīvotājus aicinām būt saprotošiem pret dažādiem satiksmes ierobežojumiem un apgrūtinājumiem. Īpaši jāņem vērā, ka naktī uz ceturtdienu Peldu ielā, Kūrmājas prospektā, Zvejnieku alejā un Sporta ielas izbrauktuvē uz Zvejnieku aleju satiksme tiek slēgta uz visu festivāla norises laiku.

Vietējiem iedzīvotājiem, protams, šajos ceļa posmos iebraukt būs ļauts, iepriekš piesakoties uz caurlaidēm. Informāciju par caurlaides nokārtošanu var iegūt, zvanot pa tālruni 22001132.