Valkā izdarīta zvērīga slepkavība, iespējams, greizsirdības dēļ

4 komentāri
Valkā izdarīta zvērīga slepkavība, iespējams, greizsirdības dēļ
Foto: Maarten Van Damme, Flickr.com

Pagājušajā nedēļā Valkā pastrādāta pēdējā laikā nežēlīgā slepkavība. Pēc vienaudža uzbrukuma miris kāds 19 gadus vecs puisis, kuru uzbrucējs pametis netālu no slepkavības vietas, pie kāda daudzdzīvokļu namu atkritumu konteineriem.

Šodien, 25. maijā, vietā, kur agrā darba dienas rītā atrasts deviņpadsmit gadus vecā Vladislava līķis, deg svecītes. Radi, draugi un vietējie iedzīvotāji ir šokā par notikušo. Liktenīgajā vakarā puisis, kurš dzimis Latvijā, bet dzīvojis turpat netālu Igaunijas pusē – Valgā, devies atpūsties pie paziņām uz Valku. Viņš jau pāris mēnešus draudzējies ar kādu latviešu meiteni.

”Es vēl strādāju Rīgā, zvanīju viņam ap deviņiem vakarā. Viņš man teica, ka vizinoties ar mašīnu. Mamma zvanīja ap desmitiem vakarā, arī tad viņš atbildēja, ka vēl vizinoties,” stāsta satriektais mirušā puiša tēvs.

Kā stāsta radinieki, pēcāk viņi vairs nav sazvanījušies, jo dēls apgalvojis, ka dosies pie draudzenes. Diemžēl jau rīta pusē ģimeni sasniegusi baisā vēsts.

”Sieva man piezvanīja un pateica, ka no Vladislava telefona piezvanīja policisti, pateica, lai viņa atnāk uz policiju. Tur viņai arī pateica, ka dēla vairs nav…,” baiso rītu atminas mirušā tēvs.

Lai arī ģimenes locekļi ir neziņā, jo likuma sargi neko daudz par izmeklēšanu neatklāj, radiniekiem ir sava versija par tās nakts notikumiem. Viņi aptaujājuši vietējos, noskaidrojuši, ar ko kopā atpūties dēls, un rekonstruējuši dēla pēdējās gaitas.

Pēc ballītes viņš devies pie draudzenes, taču neilgi pēc tam viņus apciemot ieradies meitenes bijušais draugs. ”Kā stāsta meitene, tas slepkava klauvējies pie durvīm, vēlāk klaigājis pie balkona,” stāsta Aleksandrs.

Tā kā Vladislavs labi pazinis uzmācīgo skandalētāju, viņš devies ārā aprunāties. Iespējams, tieši tā arī bija viņa lielākā kļūda, jo atpakaļ viņš tā arī neatnāca. Ap pieciem no rīta guļam milzīgā asins peļķē viņu uzgājis kāds vietējais.

Satriektie radinieki
Iedomājaties, divdesmit dūrieni ar nazi! Tur būt pieticis ar vienu, diviem…  Zvērīgi… Mums izmeklētāja pateica, ka pēc trešā dūriena viņš jau bija miris. Viņš gulēja, bet viņu turpināja bakstīt ar nazi!

Par to, ka pie vainas ir astoņpadsmitgadīgais meitenes bijušais draugs, vecākiem nav šaubu. Dēls jau iepriekš no viņa saņēmis šķietami nenozīmīgus draudus, taču neviens tiem nav pievērsis uzmanību. Jau nākamajā dienā policijas iecirknī nonākuši trīs no dēla paziņām, divi no viņiem drīz atbrīvoti, bet trešais, tas pats bijušais draugs, palicis aiz restēm.

Pārdomājot notikumus, vecāki pieļauj, ka dēla slepkavībā vainojami visi trīs, jo vienatnē augumā mazais slepkava nebūtu spējīgs, pirmkārt, pieveikt raženo Vladislavu. Otrkārt, maz ticams, ka viņam pietiktu spēka puiša līķi aizvilkt līdz atkritumu konteineriem. Tāpat aizdomas rada fakts, ka puiša auto vēl pirms slepkavības pamatīgi apstrādāts. Uzbrucēji, visticamāk, gatavojušies noziegumam, tādēļ nogalinātā automašīnai caurdurtas riepas. Iespējams, naida uzplūdā slepkava bažījies, ka Vladislavs varētu mēģināt aizbēgt.

Arī vairāki vietēji apstiprina, tajā naktī dzirdēti trokšņi, kas liek domāt, ka konflikts šajā pagalmā noticis vairāku jauniešu starpā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē atklāj, ka šā smagā nozieguma izmeklēšana šobrīd rit pilnā sparā. Neesot pamata aizdomām, ka ļaundarim vai ļaundariem izdosies izsprukt sveikā.

Tikmēr Vladislava vecāki gatavojas bērēm. Viņu vienīgo bērnu nekas vairs neatgriezīs, taču palikusi vien cerība, ka policisti šo lietu izmeklēs godprātīgi un visi, kas iesaistīti šajā lietā, saņems pēc nopelniem. Mūža ieslodzījumu vai vismaz divdesmit gadus aiz restēm.

4 komentāri