Komentāri
Vai tiešām peļņa svarīgāka? Pārdevēji turpina pārdot alkoholu nepilngadīgajiem
FOTO: LETA

2. novembrī, Rīgas pašvaldības (RPP) policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki veica kontrolpirkumu kādā no Mīlgrāvja tirdzniecības vietām.

Pārbaudes laikā, konstatēts, ka pārdevēja nepilngadīgai pārdeva D Light alkoholisko dzērienu. Darījuma brīdī pārdevēja nepārliecinājās par pircējas vecumu, nedz lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Veikala pārdevējai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgajam.
Saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu par šādu pārkāpumu pārdevējam uzliek naudas sodu 280 – 350 eiro apmērā.

Atgādinām, ka Rīgas pašvaldības policija šādas pārbaudes īsteno regulāri, pārbaudot gan mazus veikaliņus, gan lielveikalus. Pieredze rāda, ka biežāk grēko tieši dažādi mazie veikaliņi. Kontrolpirkumos ar vecāku piekrišanu tiek iesaistīti jaunieši, kuri ne tikai sasnieguši 15 gadu vecumu, bet arī vizuāli izskatās nepilngadīgi, jo mērķis ir pieķert pārdevējus, kuri pārkāpumu veikuši apzināti.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl