Komentāri

Drošības policija pieprasījusi informāciju no Rīgas pašvaldības darbiniekiem un domniekiem par komandējumiem uz Krieviju un citām NVS valstīm, kā arī Ķīnu. Drošības iestādes šādā veidā cenšas atmaskot spiegus un aģentus.

Drošības policija no Rīgas pašvaldības darbiniekiem vēlas saņemt informāciju par šogad plānotajiem komandējumiem uz Krieviju, NVS valstīm un Ķīnu. Tostarp jāsniedz arī informācija par minēto valstu diplomātu, vēstniecību darbinieku un sakaru virsnieku oficiālajiem un neoficiālajiem kontaktiem ar Rīgas domes amatpersonām un darbiniekiem. Drošības dienestiem šāda informācija esot nepieciešama pretizlūkošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda informācija Rīgas pašvaldībai esot pieprasīta pirmo reizi, tāpēc neesot skaidrs, vai domnieki tiek turēti aizdomās par citu valstu politikas atbalstīšanu. Kārtība jau tagad paredzot pēc katra komandējuma iesniegt atskaiti. Tas, ar ko komandējumu laikā amatpersonas tiekas privātā kārtā, esot viņu pašu atbildība, un atskaites par to netiek prasītas. Viņu pašu atbildība ir arī šādu ziņu sniegšana Drošības policijai.

Informācija par to, ar kādiem cilvēkiem bijušas tikšanās, palīdzēšot sargāt valsts noslēpumus. Taču Drošības policija neatklāj, vai šāda informācija tiks prasīta arī no citām pašvaldībām vai tikai no Rīgas domes. Tām Rīgas pašvaldības amatpersonām un darbiniekiem, kuriem ir pieeja valsts noslēpumam, sīkāka informācija DP būs jāsniedz arī par privātiem braucieniem uz Krieviju un NVS valstīm.

Video

Lasi vēl