Komentāri
Uzmanīgi ar uguni! Vaiņodes novadā nodeg labība 20 hektāru platībā
Foto: F64

Lielais karstums veicinājis ugunsgrēkus Latvijā, un pagājušajā diennaktī ugunsdzēsējiem nācies likvidēt dažādas nelaimes, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, sausā zāle, siena ruļļi, matracis, zaru kaudzes, celmi, koka dobums, kūdra, labības lauka rugāji, divas vieglās automašīnas, kravas automašīna, kombains, meža zemsedze, dārza māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Platības ziņā lielākie ugunsgrēki izcēlās Tukuma novada Irlavas pagastā un Vaiņodes novada Vaiņodes pagastā, kur uz lauka dega labības rugāji. Plkst. 14.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novadu, kur labības rugāji uz lauka dega 8 hektāru platībā, kas tika likvidēts plkst. 16.21. Izsaukumu uz Vaiņodes novadu ugunsdzēsēji glābēji saņēma plkst. 16.14, un notikuma vietā dega labības rugāju lauks 20 hektāru platībā. Plkst. 18.08.ugunsgrēks tika likvidēts.

Nereti uguns uz labības vai labības rugāju lauka izceļas no neuzmanīgas smēķēšanas, kā tas, iespējams, notika arī šajos divos gadījumos. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime un nenodegtu vēl nenokults labības lauks.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā arī nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Plkst. 10.40 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu, kur kāds vīrietis bija no mājas jumta iekritis bēniņos. Ugunsdzēsēji glābēji aptuveni 45 gadus veco vīrieti ar nestuvju palīdzību nogādāja līdz neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnai.

Plkst. 20.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Krišjāņa Barona ielu Jelgavā, kur kādam piecus gadus vecam zēnam kāja bija iesprūdusi metāla caurulē. Glābēji zēna kāju atbrīvoja un nodeva viņu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji vakardien Carnikavas novadā kādas mājas virtuvē notvēra čūsku un izlaida to brīvībā ārpus telpām, savukārt Rīgā no notekcaurules tika atbrīvots tajā iesprūdis balodis.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēma 79 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl