Uzmanīgi ar uguni! Vaiņodes novadā nodeg labība 20 hektāru platībā

Pievienot komentāru
Uzmanīgi ar uguni! Vaiņodes novadā nodeg labība 20 hektāru platībā
Foto: F64

Lielais karstums veicinājis ugunsgrēkus Latvijā, un pagājušajā diennaktī ugunsdzēsējiem nācies likvidēt dažādas nelaimes, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, sausā zāle, siena ruļļi, matracis, zaru kaudzes, celmi, koka dobums, kūdra, labības lauka rugāji, divas vieglās automašīnas, kravas automašīna, kombains, meža zemsedze, dārza māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Platības ziņā lielākie ugunsgrēki izcēlās Tukuma novada Irlavas pagastā un Vaiņodes novada Vaiņodes pagastā, kur uz lauka dega labības rugāji. Plkst. 14.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novadu, kur labības rugāji uz lauka dega 8 hektāru platībā, kas tika likvidēts plkst. 16.21. Izsaukumu uz Vaiņodes novadu ugunsdzēsēji glābēji saņēma plkst. 16.14, un notikuma vietā dega labības rugāju lauks 20 hektāru platībā. Plkst. 18.08.ugunsgrēks tika likvidēts.

Nereti uguns uz labības vai labības rugāju lauka izceļas no neuzmanīgas smēķēšanas, kā tas, iespējams, notika arī šajos divos gadījumos. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime un nenodegtu vēl nenokults labības lauks.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā arī nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Plkst. 10.40 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu, kur kāds vīrietis bija no mājas jumta iekritis bēniņos. Ugunsdzēsēji glābēji aptuveni 45 gadus veco vīrieti ar nestuvju palīdzību nogādāja līdz neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnai.

Plkst. 20.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Krišjāņa Barona ielu Jelgavā, kur kādam piecus gadus vecam zēnam kāja bija iesprūdusi metāla caurulē. Glābēji zēna kāju atbrīvoja un nodeva viņu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji vakardien Carnikavas novadā kādas mājas virtuvē notvēra čūsku un izlaida to brīvībā ārpus telpām, savukārt Rīgā no notekcaurules tika atbrīvots tajā iesprūdis balodis.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēma 79 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.