Komentāri
Uzdodas par starptautiska uzņēmuma pārstāvjiem un izkrāpj naudu no organizācijām un privātpersonām
FOTO: LETA

Ir konstatēts jauns krāpniecības veids, kad nelikumīgi tiek izmantots starptautiskā uzņēmuma Zepter nosaukums. Nenoskaidrotas personas vēršas labdarības un komerciālās organizācijās un izkrāpj no tām naudu, ķīlā atstājot produkciju.

Turklāt, izmantojot stāstu par produkcijas paraugiem, kas palikuši pēc izstādes, blēži sabiedriskās vietās, tostarp tirdzniecības centru autostāvvietās, izplata it kā Zepter ražojuma traukus, nažus un galda piederumus. Oficiālie pārstāvji Zepter International Baltic brīdina par krāpniecību un aicina neiegādāties šos izstrādājumus.

Jūnija sākumā solīdi ģērbies vīrietis, kas uzdevās par uzņēmuma Zepter pārstāvi, uz kādu labdarības fondu atveda traukus, apgalvojot, ka tie palikuši pēc tikko noslēgušās izstādes un viņš tos plāno dāvināt pensionāriem.

Aizbildinoties ar to, ka viņš kavē lidmašīnu, vīrietis, kas stādījās priekšā kā Tomass Breiners, palūdza samaksāt drošības naudu 3500 eiro apmērā. Viņš paziņoja, ka šo summu varēs saņemt atpakaļ pēc divām dienām, ierodoties uz tikšanos ar uzņēmuma Zepter direktoru Latvijā. Saņēmis naudu un atstājis traukus, viltvārdis pazuda nezināmā virzienā. Tāpat kā citos patērētāju apkrāpšanas gadījumos, arī šoreiz par Zepter produkciju tika uzdoti citu uzņēmumu izstrādājumi: Zillinger piederumi un Zephyr trauki. Agrāk ir konstatēti gadījumi, kad, uzdodot par Zepter, tika pārdoti Zeppelin, Solingen un Hanssen trauki.

Viltotie trauki, kas tiek uzdoti par Zepter ražojumu

Krāpnieka, kurš uzdodas par Zepter pārstāvi, vizītkarte

”Pašlaik ir iesniegts pieteikums policijā. Mēs esam pārliecināti, ka tiesībaizsardzības iestādes palīdzēs atrisināt šo situāciju tāpat kā iepriekš, kad 2013. gadā krāpnieki tika aizturēti. Aicinām ikvienu kritiski izvērtēt aizdomīgus piedāvājumus, jo īpaši, ja otra puse neļauj pietiekami ilgi apdomāties un vēlas no jums saņemt skaidru naudu. Pat ja rodas visniecīgākās aizdomas par kādu darījumu ar mūsu uzņēmumu, aicinām zvanīt uz Zepter centrālo biroju pa tālruni: +371 80007222 un pārliecināties par jums sniegtās informācijas patiesumu. Turklāt neaizmirstiet, ka mūsu produkciju nevar nopirkt no bagāžnieka. Ja jūs uzrunā autostāvvietā vai citā sabiedriskā vietā, piedāvājot nekavējoties ar lielu atlaidi iegādāties Zepter ražojumus, tā pilnīgi noteikti ir krāpšana,” saka Zepter International Baltic valdes loceklis Konstantīns Tjagņirjadko un piebilst, ka pēdējās dienās ir konstatēti vairāki patērētāju apkrāpšanas gadījumi Rīgā, pie tirdzniecības centra Rimi Purvciemā.

Dažas pazīmes, pēc kurām var pazīt oriģinālos Zepter izstrādājumus:

  • trauka dibenā noteikti ir izspiesta Zepter International preču zīme ar izgatavošanas mēneša un gada norādi. Vāks ir aprīkots ar digitālo vai mehānisko termokontrolleri ar Zepter preču zīmi.
  • uz katlu vāka ir viļņveida rotājums un zīmola Zepter spiedogs Z – gan uz paša vāka, gan rokturu apakšpusē; turklāt spiedogs Zepter atrodas uz visām skrūvēm;
  • uz visiem priekšmetiem (katls, vāks, iesaiņojums, īpašās somas, pārvalki u. c.) ir attēloti zīmola Zepter elementi;
  • Zepter trauku dizains visās valstīs ir vienāds, mazas atšķirīga izskata sērijas netiek ražotas;
  • Zepter oriģinālajiem izstrādājumiem tiek pievienots garantijas talons, kurā ir norādītas reģionālo biroju un apkalpošanas punktu adreses visā valstī; SIA Zepter International Baltic ir vienīgais oficiālais produkcijas izplatītājs Latvijā.

Lasi vēl