Zolitūdē uguns pilnībā iznīcina dzīvokli

1 komentārs

26. jūlija pievakarē Zolitūdē, Rostokas ielas 20. namā, uzliesmoja devītā stāvā dzīvoklis. Tā kā krīzes brīdī saimnieku nebija mājās, liesmas laikus netika pamanītas un uguns turpināja strauji izplātīties, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Liesmām apņemto dzīvokli Rostokas ielas iedzīvotāji pamanīja ap astoņiem vakarā. Visticamāk, ugunsgrēks īpašumā devītajā stāvā aizsācies krietni ātrāk, bet nelaime saimniekus piemeklēja viņu prombūtnes laikā.

”Es skatos, te aiz mājas cilvēki sākuši rosīties. Visi rādīja uz 20. māju, tur pa logu bija redzami dūmi. Es redzēju, ka dūmi tikai sāka parādīties. Ļoti lēni. Pēc tam jau parādījās atklāta liesma. Blakus man stāvēja viena kundze no blakus mājas. Viņai ir jāpasaka liels paldies. Tieši viņa izsauca ugunsdzēsējus, turklāt zvanīja ļoti piesardzīgi, jo baidījās, ka tik nebūtu viltus trauksme. Pēc tam, pēc tiem dūmiem viņa atkārtoti piezvanīja. Biju pārsteigta, ka viņas zvans bija pirmais. Tādēļ, ka kaimiņi nebija jutuši smaku, neko tādu vispār,” stāsta aculieciniece Ļubova.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, reaģējot uz potenciāli bīstamo izsaukumu nosūtīja uz adresi vairākas ekipāžas, pagalmā iedzītas auto kāpnes, bet ugunsdzēsēji devušies uz augšējiem stāviem, lai glābtu kaimiņus, kā arī pārmeklētu degušo dzīvokli.

Vaicāti par iespējamo uguns izcelsmes vietu, ugunsdzēsēji nevar nosaukt konkrētu telpu dzīvoklī: ”Tas ir četru istabu dzīvoklis. Pēc plānojuma es saprotu. Varbūt guļamistaba vai virtuve? Virtuve ne, jo virtuve ir no otras puses. Tur ir dzīvojamā istaba parasti vai nu bērniem, vai nu vecāku guļamistaba. Tur ir balkons, nav aizstiklots, kas tieši izraisīja ugunsgrēku, ir grūti pateikt.”

Nepilnas stundas laikā ugunsdzēsēji tika galā ar liesmām, bet, lai pārbaudītu dzīvokli un kaimiņu mitekļus un lai izslēgtu atkārtotas aizdegšanās riskus, ugunsdzēsējiem vajadzēja apmēram vēl tik pat daudz laika. Par iemesliem pagaidām spriest ir par agru. Zināms, ka posts īpašumam nodarīja ievērojamus zaudējumus un kopējā degšanas platība – 20 kvadrātmetru. Būtiska nianse, ko piemin paši ugunsdzēsēji, ir tā, ka nelaimi varēja novērst vēl pirmsākumos.

Par laimi, pie mājas dežurējošie mediķi šoreiz palika bez darba, neviens no iedzīvotājiem uz slimnīcu netika aizvests.

1 komentārs