Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi

0 Komentāru

Kāda kaimiņa atriebība par netīru kāpņutelpu vai smēķētāja neuzmanība – to šobrīd skaidro likumsargi, pētot ugunsgrēka izcelšanās iemeslus vienā no namiem Ziepniekkalnā, Bruknas ielā. Tur dienas vidū piektajā stāvā aizdegās bērnu ratiņi.

Rīts pēc piedzīvotā sācies ar tīrīšanu, grīdu slaucīšanu, dzīvokļu un kāpņutelpas vēdināšanu. Protams, ka nekāda prieka mazgāt pamatīgi nokvēpušas sienas un griestus piektā, sestā un septītā stāva iedzīvotājiem nav, taču cilvēki saprot, ka sētniece viena pati tik apjomīgus darbus vienkārši nepaveiks. Kāpņutelpas bēdīgais stāvoklis saistīts ar ugunsgrēku piektajā stāvā – bija aizdegušies bērnu ratiņi.

“Mums tā sakrita, ka vīrs bija devies lejā uz automašīnu, bet bija aizmirsis mašīnas atslēgas. Viņš man stāstīja, ka lejā jau bija sajutis smaku. Tā it kā kāds būtu papīru dedzinājis. Kad viņš atgriezās pēc atslēgām, uzkāpa augšā, šeit jau bija melns, neko nevarēja saredzēt. Viņš secināja, ka deg bērnu ratiņi. Mēs uzreiz izsaucām ugunsdzēsējus, un viņi atbrauca,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Plātības ziņā ugunsgrēks nebija visai liels, bet lielākajai daļai iedzīvotāju tobrīd nebija ne mazākas saprašanas, kas tieši deg. Cilvēkiem bija jāglābjas no kodīgajiem dūmiem, jo liesmoja gan ratiņu sintētiskie materiāli, gan gumijas riepas.

“Es redzēju, ka veda ārā bērnu elpošanas maskā, kopā ar tēvu veda uz ātras palīdzības mašīnu. Zinu, ka astotajā stāvā arī ir bērni, daudz mums bērnu augstāk dzīvo. Kamēr gaidījām ugunsdzēsējus, vīram vēl teicu, ja ugunsgrēks aizies tālāk, mēs vienkārši sadegsim. Mēs nekādi nevarējam tikt ārā no sava dzīvokļa, vienīgi atlika tikai lēkt ārā pa septītā stāva logu. Liftā nevarējām ieiet, pa kāpnēm arī nekādi,” par notikušo stāsta iedzīvotāja.

23 cilvēki no ēkas evakuējās, bet divi tika ārā ar ugunsdzēsēju palīdzību. Ziņu, ka kāds no iemītniekiem būtu cietis, dienestiem nav. Stundas laikā krīzes situācija likvidēta un iedzīvotājiem atļauts atgriezties savos īpašumos. Vietējiem pēc notikušā ir tikai viens secinājums – kāds bērnu ratiņus tīšuprāt aizdedzinājis. Iespējams, notikušais varētu būt saistīts ar atriebību, par to, ka kāds no piektajā stāvā dzīvojošajiem kāpņutelpu izmanto kā noliktavu un piekrāmē koplietošanas telpas ar savām sadzīves mantām.

“Jūs paskatieties, kas mums notiek. Šeit man stāvēja mantas. Kāds mani centās aizdedzināt. Mēs, kad šo vācām – kāds centās aizdedzināt. [Tas bija sen? Vai tieši šoreiz? – red.] Tieši tagad. Es atbraucu, jo mani izsauca. Kāds tīšuprāt to izdarīja. Viņi saka, ka manas mantas arī lejā mētājas, bet tur nav manu mantu. [Bērnu ratiņi nav jūsējie? – red.] Nav manējie, man tikai šeit bija. Pie manis agrāk brauca bērns, bet jau labu laiku neviens nebrauc. Kas, no kurienes – nezinu. No kaimiņiem bija vairākas sūdzības, ka mēs šeit turam mantas,” stāsta piektā stāva iedzīvotāja.

Kundze norāda, ka sadzīves mantas kāpņutelpā bija atstātas uz īsu laiku, uz dažām nedēļām, kamēr dzīvoklī notiek remonts. Policistiem būs jāizmeklē šī lieta, taču, ņemot vērā visus apstākļus un faktu, ka pierādīt tīšu dedzināšanu šajā reizē ir gandrīz vai neiespējami, visticamāk, neviens pie atbildības netiks saukts.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Tukumā pazudusi skolniece; ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību meklēšanā

Sirdsdēstos "Volvo" šoferis iznīcina savu auto, visticamāk, tīšuprāt cenšoties ietriekties kokā

Pa galveno ceļu braucoša auto ignorēšana Maskavas ielā noved pie avārijas

Aculiecinieki pieļauj, ka Cēsīs nāvējoši notriektais gājējs uzstreipuļojis uz brauktuves neatļautā vietā

Šoferis pie policijas iecirkņa Rīgā notriec bērnu un aizbēg

Aculiecinieks par iereibušā "Porsche" vadītāja manevriem Čiekurkalnā: Ātrums bija ļoti "labs"

Policijas darbinieki glābj mazuli no tēva agresijas

Deviņstāvu namā Pļavniekos uzliesmo pagrabs

Noslēpumainos apstākļos Ikšķilē bojā iet kāds vietējais iedzīvotājs

Mikroautobusa vadītājs izbraukā Lēdurgas kapus

Kaucošas riepas, pa gaisu lidojoši apavi - uz gājēju pārejas notriec skolnieci

Krāslavas novadā ugunsgrēkā nosmok vīrietis