VUGD par kūlas ugunsgrēkiem: Glābēji nedēļas nogali aizvadīja ļoti aktīvi

1 komentārs
VUGD par kūlas ugunsgrēkiem: Glābēji nedēļas nogali aizvadīja ļoti aktīvi
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Pēdējo divu dienu laikā Latvijā konstatēti 140 kūlas ugunsgrēki ar kopējo platību tuvu 200 hektāriem, intervijā “900 sekundēm” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.

Vislielākais skaits ugunsgrēku fiksēti Latgalē.

Sestdien reģistrētās ugunsnelaimes bijušas ar lielākām platībām. Piemēram, Iecavas novadā vienā no ugunsgrēkiem dega 30 hektāri, un liesmu izplatīšanos veicināja stiprais vējš.

Savukārt Ludzas novadā, degot pērnajai zālei, nosvila divas saimniecības ēka, bet Rīgā – dārza mājiņa. Turklāt dzēšanas darbos apdegumus guva viens cilvēks.

Jau vēstīts, ka kūlas ugunsgrēkā Daugavpils pusē liesmas laupīja arī kāda meža dzīvnieka dzīvību. Proti, aculiecinieks starp gruzdošu zāli pamanīja sadegušu zaķi.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas. Iedzīvotāji aicināti sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas, bet gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Saruna ar VUGD pārstāvi

1 komentārs