Komentāri

Pie neapsaimniekotu ēku nodegšanas visbiežāk tiek vainoti bezpajumtnieki vai bērnu spēlītes ar uguni. Arī ugunsgrēku Limbažu pusē, kurā tika izpostīta veca kūts ēka, sarīkoja kāds klaidonis, taču ar to vien stāsts nebeidzas. Šis vīrietis pamestajā ēkā neatradās nejauši. Viņš to apmeklē, senu jūtu vadīts, ikreiz kā tiek brīvsolī un sagādā galvassāpes vietējiem iedzīvotājiem un sociālajiem darbiniekiem.

Naktī uz trešdienu, kad Mareks ieraudzīja, ka deg ēka blakus viņa īpašumam Viļķenes pagastā, bija skaidrs, ka Jevgeņijs sastrādājis ziepes. Apkārtnē ir daudz neapdzīvotu māju, un katrai no tām ir savi īpašnieki, bet to sarakstā Jevgeņija nav, tomēr vīrietis tajās ir biežākais viesis.

Agrāk viena no pagasta privātmājām piederēja viņa tēvam, taču tā jau sen tika pārdota. Jevgeņijs šo faktu vēl šodien nav pieņēmis, un kopš brīža, kad izdomāja pamest Aknīstes psihoneiroloģisko slimnīcu un neņemt vērā sev nozīmēto aprūpētāju, nepārtraukti atgriežas, viņaprāt, tēva mājās un biedē apkārtējos.

Mareks mēģinājis vērsties pēc palīdzības gan policijā, gan pie novada sociālajiem darbiniekiem, taču bez īpašiem rezultātiem. Vīrietis uzskata, ka bezdarbībai par iemeslu kalpo nevēlēšanās ņemties ar klaidoni un sevi lieki apgrūtināt. Limbažu novada sociālo darbinieku redzeslokā 51 gadus vecais Jevgeņijs nonāca pagājušā gada beigās. Kā stāsta dienesta vadītāja, bijuši vairāki mēģinājumi vīrietim palīdzēt, jo viņš ir garīgi slims cilvēks, kam nepieciešama aprūpe.

Vēl nesen Jevgeņijs ievietots Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā, kā arī policija vizinājusi vīrieti uz galvaspilsētas patversmēm, bet kungs vienmēr pamanās aizšmaukt un par dzīvošanai labu esam atzīst vien Viļķenes pagastu.

Varbūt ugunsgrēks liks vairāk sarosīties vietējām varas iestādēm. Mareks gan smej, ka apkārtnē vēl tik daudz neapdzīvotu ēku, kurās Jevgeņijam padzīvoties, ka stāsts par viņa ceļojumiem noteikti vēl turpināsies.

Lasi vēl