“Visa kāpņu telpa bija dūmos” – bīstams ugunsgrēks pārbiedē daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus

Pievienot komentāru
“Visa kāpņu telpa bija dūmos” – bīstams ugunsgrēks pārbiedē daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus

Pavirša attieksme pret ugunsdrošību radījusi pamatīgus zaudējumus kāda dzīvokļa īpašniecei Rīgā Maskavas forštatē. Sieviete izgājusi no mājas, atstājot ieslēgtu kādu elektroierīci, kas sāka liesmot.

Balvu ielas 15. namā otrdien notiek uzkopšanas darbi pēc 25 m² plašā ugunsgrēka kādā nelielā dzīvoklī ēkas piektajā stāvā. Iedzīvotāji saka, – viss beidzies veiksmīgi, bez upuriem, kaut gan divpadsmitstāvu ēkā ugunsgrēki nav joka lieta.

Vairāki sestā stāva iedzīvotāji gan ir izbrīnīti – ja dega stāvu zemāk, tad kāpēc augšējos neevakuēja. Dūmu smaka esot bijusi teju nepanesama, tomēr kopumā glābēju attieksme un rīcības ātrums tiek vērtēts pozitīvi.

“Iegāja katrā dzīvoklī, pateica, lai ārā nenāk un durvis vaļā never. Smirdēja, te visa kāpņu telpa bija dūmos,” stāsta mājas iedzīvotājs Aleksandrs.

Vēl viens sestā stāva iedzīvotājs pastāsta, ka viņa ģimene tomēr evakuēta. Iespējams, tāpēc, ka telpās palicis arī bērns, kuram dūmi varētu būt īpaši kaitīgi.

“Brīdī, kad bija ugunsgrēks, mājās bija mana sieva, es biju garāžā, bet, kad atnācu, ieraudzīju, ka gāžas dūmi. Es piegāju pie ugunsdzēsējiem un pateicu, ka man mājās palikusi sieva un mazs bērns. Ugunsdzēsēju vecākais deva komandu, piezvanīja viņai durvīs un viņi nokāpa lejā,” par notikušo stāsta Anatolijs.

Pati izdegušā dzīvokļa saimniece par notikušo nevēlas runāt un piebilst, ka arī nezina, kas un kāpēc sācis degt, tikmēr kaimiņi, kas paši redzējuši postažu vai runājuši ar dienestiem, savus secinājumus jau izdarījuši. Visi kā viens apgalvo, ka virtuvē atstāta darbojamies kāda no elektroierīcēm, visticamāk, veļasmašīna, turklāt tā pieslēgta pie strāvas ar apšaubāmas kvalitātes vadiem.

“Māja ir veca. (DP: Elektroinstalācijas kādam te ir nomainītas?) Atsevišķiem dzīvokļiem. Notika īssavienojums, rezultātā izcēlās ugunsgrēks. Es arī ar mazo gāju pastaigāties, bet pirms tam viņš gāja pie veļasmašīnas. Tu ieslēdz, bet viņš slēdz podziņas iekšā, ārā. Ja tu izslēdz, tad viss jāsāk no sākuma. Rezultātā mēs izgājām pastaigāties, bet es ieslēdzu, lai strādā. Mēs staigājam, veļasmašīna strādā, atgriežoties mājās, viss jau ir izmazgāts. Bet pēc tam pie sevis domā, vai tu darīji pareizi? Atstāji veļasmašīnu ieslēgtu, bet atnākot tev vairs var nebūt nekā,” saka Anatolijs.

Šoreiz ugunsgrēka sekas diemžēl kādu laiku vēl jutīs ne vien izdegušā mitekļa saimniece, bet arī apakšējie kaimiņi, jo glābšanas darbos nolieti vairāki dzīvokļi līdz pat otrajam stāvam.