Virtuvē uzliesmo eļļa, kā dēļ cieš jauna sieviete

0 Komentāru

Jolantas pusaugu meita 17. maijā mājās bija viena pati un ap plkst. 10.00 viņa izlēma pagatavot sev maltīti. Katliņā ielējusi eļļu, jaunā sieviete to uzsildīja un plānoja ”fritēt” kartupeļu salmiņus. Neilgi pēc tam uzliesmoja virtuve.

Dūmu dzīvoklī bija daudz. Kaimiņiene, kas dzīvo stāvu zemāk, tos sajuta, stāvot uz sava balkona. Viņa uzreiz devās pārbaudīt, vai ar jauno sievieti viss ir kārtībā.

”Izdzirdēju klepu un redzēju, ka dūmo. Nogāju lejā, pieklauvēju. Durvis neviens neatvēra, un es izsaucu ugunsdzēsējus,” stāsta sievietes kaimiņiene.

Pirms ieradās operatīvie dienesti, meitene izkļuva no dūmiem pašas spēkiem, izglābjot arī mājdzīvniekus.

Ugunsdzēsēji ātri tika galā ar vienu kvadrātmetru plašo ugunsgrēku, taču ar nelielo degšanas platību pietika, lai Jolantas meita paspētu saindēties ar dūmiem.

”Dzīvoklī bija uzstādīts dūmu detektors, kurš bija noskanējis izveidojoties sadūmojumam, un tā rezultātā dzīvoklī esošais cilvēks bija laikus izkļuvis pats no dzīvokļa. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, šis cilvēks tika nodots mediķiem un ugunsgrēkā bija cietis,” skaidro VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Māte stāsta, ka nelaimē nav vainojama neuzmanība. Eļļa ir viegli uzliesmojoša viela un to nevar vārīt nepiemērotos traukos.

0 Komentāru