“Viņu tur nabadzīti atstāja.” Traģiskā ugunsgrēkā Jelgavā dzīvību zaudē sieviete

0 Komentāru
“Viņu tur nabadzīti atstāja.” Traģiskā ugunsgrēkā Jelgavā dzīvību zaudē sieviete
EKRĀNUZŅĒNUMS

Vairākas glābēju un mediķu ekipāžas Jelgavā centās glābt daudzdzīvokļu nama iemītnieku dzīvības. Pievakarē namā aizdegās pirmā stāva miteklis. Darbs nebija viegls, taču vairākums no nama iedzīvotājiem tika veiksmīgi evakuēti. Diemžēl vienas iemītnieces dzīvība ugunsgrēkā izdzisa, sieviete nespēja tikt ārā no liesmu un dūmu pilnās istabas.

Jelgavā Ganību ielas 4. namā ir kāds dzīvoklis, kas jau sen kā palicis bez elektrības pieslēguma, telpās valda netīrība, turklāt istabas līdz pat griestiem piekrāmētas ar mantām. Otrdienas vakarā ap plkst. 21.00 šajā miteklī izcēlās postošs ugunsgrēks. Dzīvoklī bija trīs cilvēki – divi vīrieši un sieviete, taču trauksmi viņu vietā cēla augšējie kaimiņi.

“Pagāja divas minūtes, kamēr es zvanīju glābējiem, koridorā vairs nebija iespējams ieiet. Divas minūtes. Viņi visi, visticamāk, bija dzēruši. Augsne nelabvēlīga,” stāsta ēkas otrā stāva iedzīvotājs Šavkatbeks.

Tikpat ātri kā kodīgie dūmi izpletās pa nama stāviem, degošajā dzīvoklī pa sienām un griestiem plosījās liesmu mēles un apņēma 25 kvadrātmetru platību. Diviem vīriešiem izdevās izmukt no telpām, izlecot pa logu, bet sieviete palika uguns un dūmu ielenkumā un gāja bojā.

“Sieviete, viņas dēls un, tā teikt,… (DP: Civilvīrs?) Jā, nosauksim tā. Viņu tur nabadzīti atstāja. Kāpēc par savu dzīvību vairāk uztraucas nekā par viņas? Acīmredzot viņam māte nebija tik svarīga. Viņš principā ir nedaudz slims,” teic iedzīvotājs.

Pārējos ēkas iemītniekus evakuēja ugunsdzēsēji, un iedzīvotāji ir pateicīgi glābējiem par operatīvu ierašanos un pašaizliedzīgu darbu. Par notikušā iemesliem izmeklēšanu uzsākusi Valsts policija.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

0 Komentāru