“Viņu aizveda ar ātro palīdzību. Pusdzīvu, bet dzīvu.” Ķengaragā glābēji no liesmām izvelk sirmgalvi

3 komentāri
“Viņu aizveda ar ātro palīdzību. Pusdzīvu, bet dzīvu.” Ķengaragā glābēji no liesmām izvelk sirmgalvi
EKRĀNUZŅĒNUMS

Par spīti kaimiņu zvaniem sociālajiem dienestiem un namu pārvaldniekam, neviens uz Ķengaraga iedzīvotāju sūdzībām nereaģēja. Ilgstoši tika ziņots par kādu sirmgalvi, kas nespēj parūpēties par sevi un apdraud gan savu, gan citu drošību. Ceturtdien pensionāra dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks un vīrietis teju gāja bojā.

Alvīna dzīvo Ķengaragā, Maskavas ielā, un savu 82 gadus veco kaimiņu Vjačeslavu pazīst jau 50 gadus. Sieviete saka, ka darījusi visu, lai nodrošinātu vārgā pensionāra drošību viņa paša miteklī, taču pūliņi nav vainagojušies ar panākumiem.

“Mēs visur zvanījām. Ne tikai es viena, arī kaimiņi, mēs visi zvanījām namu pārvaldniekiem, lai viņi pievērš uzmanību tam, ka te dzīvo vientuļš cilvēks. Zvanījām sociālajiem dienestiem. No sociālajiem dienestiem atnāca viena sieviete, kas acīmredzot bija norīkota viņu uzraudzīt, bet viņa pat dzīvoklī neiegāja. Kāpēc nē? Jo tur nevarēja ieiet iekšā, tur viss bija piekrauts, nebija jēgas. Bet varbūt arī viņš viņu tālāk neielaida, kaut gan durvis atvēra, varbūt pāri slieksnim nelaida. Nezinu,” stāsta cietušā pensionāra paziņa.

Vīrietis netraucēti nodevās mantu krāšanas paradumam. Visi par to zināja, taču neviens nebija spējīgs nelāgo indevi apturēt. Ik dienu sirmgalvis uz savu dzīvokli nesa krāmus, ko glabāja, kur pagadās.

Ne tikai nekārtība vairoja līdzcilvēku nemieru. Aleksandrs dzīvo stāvu zemāk, tieši zem Vjačeslava dzīvokļa. Aptuveni pirms mēneša viņam nācās pieņemt drastisku lēmumu. Kaimiņi, sajutuši gāzes smaku, saprata, ka balonu pensionāra dzīvoklī atstāt vairs nevar.

Nelaime, kas piemeklēja pensionāru, teju laupīja viņa dzīvību. Gatavojot kartupeļus uz elektriskās plīts kaut kas nogāja greizi un drazas, kas sakrautas virtuvē, aizdegās. Pulksten pus septiņos vakarā ieradās ugunsdzēsēju brigādes un uzsāka glābšanas darbus. Sirmgalvis bija smagi cietis un viņu stiepšus nogādāja mediķu busiņā.

“Viņu aizveda ar ātro palīdzību, pusdzīvu, bet dzīvu,” stāsta kaimiņi. Ugunsdzēsēji atgādina – ja dzīvoklī būtu uzstādīts dūmu detektors, ugunsgrēku varētu apturēt ātrāk. Lidija tikmēr visu rītu noņēmās ar pagalma sakopšanu un uztraucas, kas tagad notiks ar Vjačeslavu. Vietējie cer, ka viņam turpmāk tiks nodrošināta kāda ērta istaba pansionātā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā