“Viņš sāka sevi griezt.” Kreditoru vajāts vīrietis izmisumā uzspridzina māju, bet, palicis dzīvs, mēģina izdarīt pašnāvību

25 komentāri
“Viņš sāka sevi griezt.” Kreditoru vajāts vīrietis izmisumā uzspridzina māju, bet, palicis dzīvs, mēģina izdarīt pašnāvību

Nauda un sabiedrības kopējais spiediens par pelnīšanu un tērēšanu kādu vīrieti Iecavā novedis līdz pašnāvībai. Netiekot galā ar kredītu jūgu, viņš nolēmis sev padarīt galu, līdzi paraujot arī nekustamo īpašumu, kuru kredītiestādes tuvākajā laikā grasījušās atņemt.

Ceturtdienas rītā “Degpunktā” saņēma satraucošas ziņas no Iecavas, kur pirms plkst. 4.00 Baldones ielas 29. namā izcēlies postošs ugunsgrēks. Pusstundas laikā liesmas koka māju pārvērta melnā ogļu čupā, bet tās saimnieks guvis nopietnas traumas un nogādāts slimnīcā, kur pašlaik ārsti cīnās par viņu dzīvību.

Viens no pirmajiem par nelaimi uzzināja kaimiņš Igors, kas pamodās no diviem skaļajiem sprādzieniem – eksplodēja gāzes balons.

Igors ķēris mobilo telefonu un zvanījis ugunsdzēsējiem. Koka māja degusi ar atklātu liesmu, situāciju pasliktinājis stiprais vējš. Vīrietis sapratis, ka liesmas ir pārāk lielas un labāk ar savu dzīvību neriskēt.

Ugunsdzēsēju Iecavas postenis atrodas kilometru no notikuma vietas, un glābēji adresē ierādās pāris minūšu laikā. Adresē ugunsdzēsēji negaidīti sastapa savu darba kolēģi, kuram pagājušajā naktī bija brīvdiena. Izrādījās, ka posteņa vada komandiera vietnieks, kurš dzīvo netālu no degušās mājās, pamanījis nelaimi un skrējis palīgā cietušajam kaimiņam. Viņš atradis mājas saimnieku pagalmā stāvam atklātu liesmu tuvumā.

“Viņu izvilka no pagalma. Viņš pats stāvēja pagalmā un sāka sevi griezt, kad to “ugunskuru” redzēja,” par notikumiem stāsta vīrieša kaimiņiene.

Šobrīd “Degpunktā” rīcībā esošā informācija liecina, ka aptuveni 40 gadu vecais vīrietis vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīca. Pilnas skaidrības par cietušā savādo rīcību nav arī kaimiņiem. Ļaudis spekulē, ka kungs varējis tīšām sev kaut ko izdarīt, jo pēdējā laikā bijis depresīvs un saskāries ar finansiālām grūtībām.

Dzēšot ēku, ugunsdzēsējiem nācās kārtīgi uzmanīt, lai liesmas neskartu māju, kas atrodas pāri ielai. Degšanas platība sasniedza simt kvadrātmetru. Tikai ap sešiem no rīta šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un pēc dažām stundām pilnībā likvidēts. Policijas pārstāvji tagad ķērušies pie aizdegšanās iemeslu noskaidrošanas. Visticamāk, kopā ar versijām par kādu īssavienojumu vai bojājumu apkures iekārtā tiks pārbaudīta arī versija par tīšu dedzināšanu un mēģinājumu nonāvēties.