Viņš nepaspēja izglābties: ēkas ugunsgrēkā Sēlpils pagastā dzīvību zaudē pensionārs

Pievienot komentāru
Viņš nepaspēja izglābties: ēkas ugunsgrēkā Sēlpils pagastā dzīvību zaudē pensionārs
EKRĀNUZŅĒNUMS

Šogad Latvijas teritorijā ugunsgrēkos gājuši bojā jau 36 cilvēki. Diemžēl pagājušajā naktī kādā viensētā Salas novada Sēlpils pagastā liesmas tikušas pie jauna upura. Pensionārs nespēja glābties, jo miegā nesajuta dūmu smaku.

Ugunsnelaime piemeklēja savrupu namu, kur ilgus gadus dzīvoja kāds pensionārs. Tobrīd sirmais kungs gulēja un pat nenojauta par briesmām. Visticamāk, liesmas aizsākās guļamistabā, kur atradās krāsns. Laikus pamanīt un arī likvidēt ugunsgrēku varēja, bet to bija spējīgs izdarīt tikai pats saimnieks, taču biezajos un kodīgajos dūmos viņš miegā nosmaka.

Tuvākie kaimiņi notikušo pamanīja tikai tad, kad liesmas ēkā jau plosījās pilnā sparā. Cilvēkus no miega pamodināja sprāgstošs šīferis.

Aptuveni divdesmit minūtēs notikuma vietā atsteidzās glābēji un neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi. Operatīvajiem darbiniekiem izdevās uzreiz iekļūst ēkā, tur arī uziets vīrieša līķis. Kaimiņiem, kuri labi pazina pensionāru un jau bija pieraduši priekos un bēdās būt kopā ar kaimiņu, notikušo ļoti pārdzīvo un neslēpj emocijas.

Liesmu neskarts palika vien mājas saimnieka velosipēds un daži dārza instrumenti, pārējais viss karstumā iznīcināts. Krāsmatas tagad tiks novāktas, bet šie divi skursteņi, kas pārcieta postažu, kalpos kaimiņiem par baisā notikuma atgādinājumu.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā