“Viņš dzīvoja necilvēcīgos apstākļos” – ugunsgrēkā daudzdzīvokļu mājā iet bojā vientuļš pensionārs

0 Komentāru
“Viņš dzīvoja necilvēcīgos apstākļos” – ugunsgrēkā daudzdzīvokļu mājā iet bojā vientuļš pensionārs

Vecam, vientuļam cilvēkam 24 stundas diennaktī klāt neviens nestāvēs – tāda ir dzīves realitāte, un diemžēl tieši šādu skaudru apstākļu dēļ kāds pensionārs gājis bojā savā dzīvoklī Rīgā, Dammes ielā.

Dammes ielas daudzdzīvokļu iedzīvotāja Nellija nespēj valdīt asaras no apkārtējiem, uzzinot par viņas kaimiņa nāvi. Vēl pirms pāris minūtēm sieviete stāstīja par tikko piedzīvotu ugunsgrēku, kas bija izcelies apakšēja kaimiņa dzīvoklī sestajā stāvā.

Izrādījās, ka aptuveni 80 gadu vecais kungs, kurā miteklī uzliesmojis uguns, bija saelpojies dūmus un nav spējis tikt ārā. Nellija stāsta, ka ilgu laiku bija rūpējusies par vientuļo pensionāru, kurš vecumdienās bieži slimojis un pats nav varējis pagatavot sev maltīti: “Es viņam gatavoju ēst, mannā putru taisīju. Vakar, piemēram, auzu pārslu putru viņam uzvārīju un iedevu. Viņš dzīvoja necilvēcīgos apstākļos.”

“Kā reiz sieviete no ”sociālajiem” bija atnākusi. Bet viņi arī – tad brauc, tad nebrauc, bet kad atbrauc neko īpaši nedara. Tikai pārsien, tualeti satīra, kaut ko iedod un dodas prom. Un viņš atkal paliek viens pats. Pa visu grīdu avīzes mētājās. Es viņam piedāvāju satīrīt dzīvokli. “Neaiztieciet, man te visur ir svarīgi dokumenti”. Es viņam saku: “Kārli, varbūt sazināsimies ar Rīgas domi?” Norakstīsiet viņiem dzīvokli, mēs jūs ieliksim sociālajā mājā un kontrolēsim, lai par jums rūpējas,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Diemžēl vīrietis šādam rīcības plānam nav piekritis, un agrāk vai vēlāk kaut kas būtu noticis – saka kaimiņiene, jo pensionārs bijis kaislīgs smēķētājs. Tieši aizdegšanās no neuzmanīgi nosviesta izsmēķa ir galvenā versija par to, kāpēc izcēlās ugunsgrēks: “Tur nav iespējams elpot. Man ir alerģija, bet tur ir piesmēķēts. (DP: Viņš smēķē?) Smēķē. Tur jau tā lieta.”

Diemžēl kaimiņi nepaspēja vecītim atņemt ne cigaretes, ne sērkociņus. Savukārt glābēji izsaukti novēloti, kad dūmi jau vēlušies pa visām malām: “Viņa jau vilka to šļūteni. Atvēra šo logu. Ak, Dievs, es pavēru virtuves logu… Ak, Dievs, viss melns. Es tā arī domāju, ka viņš tur var nosmakt. Te bija policija, te bija visi.”

Policija vēl, protams, pārbaudīs, vai notikušajā nav nozieguma sastāva un kriminālprocess, kā vienmēr, šādos gadījumos ir uzsākts, taču, visticamāk, ekspertīzes apliecinās, ka notikušais ir ar smēķēšanu saistīts nelaimes gadījums.

0 Komentāru