“Viņš bija vienās apakšbiksēs, bet mēs viņu izvilkām ārā!” Gāzes eksplozijā Āgenskalnā kaimiņi izglābj pensionāru

1 komentārs
“Viņš bija vienās apakšbiksēs, bet mēs viņu izvilkām ārā!” Gāzes eksplozijā Āgenskalnā kaimiņi izglābj pensionāru
Foto: Degpunktā

Pamatīga gāzes eksplozija kādā daudzdzīvokļu ēkā Kristapa ielā, Rīgā, pārbiedējusi visus mājas iedzīvotājus un arī citus tuvumā esošos – sprādziens bijis tik spēcīgs, ka izrāvis pensionāra Jāņa dzīvokļa durvis.

Taču par spīti atklātajām liesmām sirmā kunga kaimiņš devies tieši uz degošo dzīvokli, lai vīrieti pašaizliedzīgi glābtu.

Pēc 3. maija vakarā nograndušās eksplozijas no mājas trešā stāva loga sāka velties iespaidīgas liesmas. “Tas bija vakarā, negaidīts un spēcīgs sprādziens, pēc tam pamazām sāka degt. Jaunie puiši paspēja iznest Jāni no dzīvokļa, un pēc tam uguns pieņēmās spēkā. Atbrauca ugunsdzēsēji, ātrie, ieradās policija,” stāsta Dmitrijs no kaimiņos esošās mājas.

Ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 14 cilvēkus, un dzīvoklis dega 20 kvadrātmetru platībā. Piedūmojums bijis spēcīgs un skāris visas ēkas kāpņutelpas. “Ugunsdzēsēji visus evakuēja, un tie, kuri varēja, paši izbēga, citiem glābēji palīdzēja,” turpina Dmitrijs.

Dzīvokļa saimnieks Jānis brīdī, kad nogranda sprādziens un sāka izplatīties liesmas, atradās savā viesistabā uz dīvāna, un, kā stāsta kaimiņi, viņš mēdzis iedzert arī ko grādīgu. “Kad viņam pajautāju, kas noticis, viņš saka, ka neko nevarot atcerēties, jo esot gulējis,” atklāj Dmitrijs.

Pretējās mājas kaimiņš Ruslans, ieraugot atklātās liesmas, sapratis, ka labi nav – dzīvokļa īpašnieks Jānis nekur nebija manāms, kā arī ugunsdzēsēji vēl bija tikai ceļā uz notikuma vietu, kas nozīmē, ka pensionārs vēl joprojām atradies savā miteklī.

Ruslans uzskata, ka pensionāra dzīvoklī, visticamāk, sprādzienu izraisīja gāzes noplūde no gāzes plīts vai balona.

Ugunsdzēsēji glābēji esot ieradušies apmēram sešas minūtes pēc tam, kad Ruslans ar kaimiņu cietušo Jāni iznesuši pagalmā, kur pensionārs esot apsēdies zālē, taču parunāt neesot varējis.

Šobrīd visa Jāņa iedzīve atrodas uz ielas, samesta lielā atkritumu kaudzē.

Par ugunsnelaimi ziņojusi pretējā dzīvokļa kaimiņiene, kura notikuma brīdī jau bijusi iemigusi, taču biedējošais sprādziens sievieti uzreiz pamodinājis. Pateicoties kaimiņu palīdzībai, šajā ugunsnelaimē smagi cietušo nav.