“Viņi speciāli to izdarīja! Pēc tam viņi laidās prom.” Baložos iedzīvotāji dzēš tīši izraisītu meža ugunsgrēku

0 Komentāru
“Viņi speciāli to izdarīja! Pēc tam viņi laidās prom.” Baložos iedzīvotāji dzēš tīši izraisītu meža ugunsgrēku

Ceturtdien Baložos, Smilšu ielas 6. namā, dzīvojošie bērni bija tie, kuri pirmie pamanīja dūmus un liesmas apmēram 500 metrus no sava dzīvojamā nama pagalma.

Mazie ātri vien sapratuši, ka jāskrien pie vecākiem ziņot par notikušo. Sausajā priežu mežā kāds esot speciāli aizdedzinājis izkaltušās sūnas.

Viens no dzēšanas darbu dalībniekiem stāsta, ka vietējie bez liekām diskusijām sapratuši, ka katra sekunde ir dārga un steidzami liesmas jāapvalda – mežā tās izplatīsies pārāk strauji.

Nesagaidot ugunsdzēsējus, mājas iedzīvotāji izlēma skriet pēc iespējas tuvāk ugunsgrēka epicentram. Mežs dega 8000 kvadrātmetru platībā, un, par laimi, ugunsgrēkā cietušo nav.

Dzēšanas darbu organizāciju uzņēmies mājas vecākais, sadalot uzdevumus visiem, kas iesaistījās. Viena no ugunsgrēka dzēsējām stāsta, ka tieši tas bijis iemesls, lai nesāktos haoss un panika.

Mājas iedzīvotāji ļoti lepojas ar savas kopienas iniciatīvu un pateicas viens otram par drosmīgo rīcību. Vietējie uzskata, – ja glābšanas darbos neiesaistītos arī viņi, ātri vien ugunsgrēks sasniegtu viņu pašu daudzdzīvokļu nama durvis.

0 Komentāru