“Viņi nemitīgi tur pulcējas, tur ir izgāztuve.” Mājas iedzīvotāji nikni par kaimiņu neuzmanību ar uguni

Pievienot komentāru
“Viņi nemitīgi tur pulcējas, tur ir izgāztuve.” Mājas iedzīvotāji nikni par kaimiņu neuzmanību ar uguni
EKRĀNUZŅĒMUMS

Neuzmanīga rīcība ar uguni un grādīgo dzērienu lietošana diviem vīriešiem un viņu kaimiņiem Čiekurkalnā trešdien sagādāja pamatīgas galvassāpes. Reibumā kurinot krāsni, mitekļa saimnieki pamanījās aizdedzināt savu dzīvokli. Uz notikuma vietu steidzās glābēji, kas palīdzēja dūmos iesprostotajiem cilvēkiem.

Dzintars un Juris jau gadiem ilgi ir istabas biedri vienā no Čiekurkalna trešās šķērslīnijas nama dzīvokļiem. Ēkas kaimiņi šo “duetu” pazīst kā nemiera cēlājus, jo nereti miteklī notiek pārmērīga alkohola dzeršana. Kaimiņiene stāsta, ka pirms īsa laika no bēdīgi slavenā dzīvokļa loga karājās kāds apjucis cilvēks.

Arī trešdien abi 6. dzīvokļa iemītnieki apkārtējiem cilvēkiem un paši sev sagādāja nemiera pilnus brīžus. Ap plkst. 15.00 dienā vīriešiem misējās, kurinot krāsni, un koka namā izcēlās nopietns ugunsgrēks. Dzintars skaidro, ka vaina bija gāzes balonā.

Juris atzīst, ka tieši viņš kurināja krāsni, kas pēc tam aizdedzināja arī istabā esošās mantas. Vīrietis detalizēti paskaidro, kas tieši viņam tik pierastajā procesā nogāja greizi.

Kaimiņi gan nepiekrīt Jura izteiktajai reduktora vai blīves teorijai. Oksana, piemēram, uzskata, ka nelaimē vainojama pārmērīga alkohola dzeršana, kas ik dienu apdraud citu cilvēku drošību.

“Es blakus dzīvoklī dzīvoju, man ir divi mazi bērni. Iedomājieties, ja nu tas būtu noticis naktī? Tas ir vienkārši šausmīgi. Viņi dzer, viņi nepārtraukti dzer. Viņi nemitīgi tur pulcējas, tur ir izgāztuve,” norāda Oksana, kura dzīvo blakus dzīvoklī.

Dzīvoklī un kāpņu telpā piedūmojums izplatījās strauji, tāpēc ugunsdzēsējiem nācās no briesmām glābt gan Juri, gan Dzintaru. Vīrieši pašu spēkiem nebija spējīgi izkļūt no istabas. Dzīvokļa saimnieki saka, ka cietuši neesot un no mediķu palīdzības atteicās.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā