Vientuļā māmiņa ugunsgrēkā pazaudē visu savu iedzīvi – pašvaldībai nav, kur viņu izmitināt

16 komentāri
Vientuļā māmiņa ugunsgrēkā pazaudē visu savu iedzīvi – pašvaldībai nav, kur viņu izmitināt

Kāda vientuļā māte kopā ar meitu dzīvoja nelielā ciematiņā Jēkabpils pusē, līdz ģimeni piemeklēja nelaime, par kuru jau tika brīdināts iepriekš. Elektriķi, pirms pāris mēnešiem, apskatījuši sievietes dzīvokli paziņoja, ka ar steigu jāmaina elektrības vadi, taču, tas netika izdarīts. Dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks un sadega visa uzkrātā iedzīve.

Biržu ciemā kāda jauna sieviete vārdā Lāsma vairākus gadus īrēja dzīvokli, kurā mitinājās kopā ar savu pusaudžu vecuma atvasi. Kamēr meita bija skolā, Lāsmai bija jādodas uz sava radinieka bērēm. Sievietei diena jau tā nebija padevusies, taču, atgriežoties mājās, tā kļuva pavisam slikta.

No pirmā stāva dzīvokļa logiem plūda dūmi. Drīz vien, arī loga rūtis sāka degt atklātās liesmās. Lāsma steigšus sauca glābējus, taču, sieviete uzskata, ka operatīvā dienesta zvanu saņēmējs varēja klausīties uzmanīgāk.

Piedūmojums tikmēr strauji izplatījās arī citos stāvos un ugunsdzēsēju prioritāte bija izglābt pārsteigtos kaimiņus.

Nelielais vienistabas dzīvoklis tagad ir izpostīts, un Lāsma to grasās pamest pavisam. Sieviete stāsta, ka mitekli ilgstoši un cītīgi remontēja, līdz beidzot tas kļuva apdzīvojams, bet nu – viss darbs velti.

Lāsma vērsās arī pašvaldībā, lūdzot nodrošināt pagaidu mitekli līdz sieviete ar bērnu atkal varēs, tā teikt, nostāties uz kājām. Iestāde esot lūgumu noraidījusi, jo nav dzīvokļu.

Tiesa, ugunsgrēka izcelšanās esot bijis tikai laika jautājums. Par dzīvokļa ugunsnedrošību laikus brīdināja pat izsauktie elektriķi.

Šobrīd jaunā sieviete kopā ar civilvīru piedalās uzkopšanas darbos, ar savu kaimiņu un draugu palīdzību. Pēc tam nāksies mitināties no viena radinieka pie otra, līdz Biržu ciemā atradīsies kāds miteklis, kuru varēs atļauties izīrēt.

16 komentāri